27 savaitė nėštumo

27 savaitė nėštumo

Sveikiname su pasiekta 27 nėštumo savaite!

Poilsio miegai

Poilsio miegai gali būti puikus būdas geriau pailsėti nėštumo metu. Tyrimai rodo, kad daugiau nei pusė nėščių moterų per darbo savaitę daro pertraukėles miegoti, o 60 procentų poilsio miega savaitgaliais.

Tatuiruotės nėštumo metu

Geriausia palaukti, kol pagimdysite, prieš gaunant naują tatuiruotę, nes nėra pakankamai tyrimų, kad būtų įrodyta, ar tatuiruotės darymas nėštumo metu yra saugus jūsų kūdikiui.

Vitaminas B12 nėštumo metu

Vitaminas B12 yra svarbus jūsų kūdikio smegenų ir nugaros smegenų vystymuisi. Štai kaip galite kasdien gauti rekomenduojamą 2,6 mikrogramų vitamino B12 dozę nėštumo metu.

Kūdikio vystymasis 27 savaitę

Akių atvėrimas

Jūsų kūdikis jau gali atverti ir užmerkti akis! Šviesos poveikis gali sukelti kūdikiui judėjimą: jei nukreipsite žibintuvėlį į pilvą, galite pajusti lengvus smūgius ir judesius.

Žagsėjimas pilvelyje

Švelnūs ir ritmiški judesiai, kuriuos jaučiate, tikriausiai yra vaisiaus žagsėjimas. Kiekvienas epizodas trunka tik kelias akimirkas ir yra visiškai normalus, todėl atsipalaiduokite ir mėgaukitės šiuo pojūčiu.

Kvėpavimo pasirengimas

Jūsų kūdikio plaučiai gamina surfaktantą. Ši skysta medžiaga padeda alveolėms (mažiems plaučių oro maišeliams) išlikti atvertoms, kas leis kūdikiui kvėpuoti po gimimo.

  • Jūsų kūdikis dabar gali atverti ir užmerkti akis
  • Jūsų kūdikio miegas ir budėjimas vyksta reguliariais intervalais
  • Plaučiuose formuojasi maži kvėpavimo maišeliai

Jūsų kūdikio dydis – kaip žiediniai kopūstai

Ilgis: 36,6 cm nuo galvos iki kojų, Svoris: 1,06 kg

Nėštumo simptomai 27 savaitę

Daugėja kūno plaukų

Didesni ir storesni plaukai yra dažnas nėštumo simptomas, tačiau gali padaugėti ir veido bei kūno plaukų.

Hormoniniai pokyčiai gali pakeisti plaukų augimo ciklą, todėl daugiau folikulų lieka anageno fazėje. Tai gali lemti padidėjusį plaukuotumą. Jei plaukai trukdo jums, saugūs plaukų šalinimo būdai apima depiliaciją vašku, pincetu, skutimusi ar siūlijimu. Sklypelių pašalinimo kremai ir lazerinės procedūros geriau vengti dėl nedidelės jų tyrimų apimties nėštumo metu. Spironolaktono tabletės nėra saugios nėštumo metu.

Neramus kojų sindromas

Vėlyvojo nėštumo metu kai kurios moterys jaučia nemalonų „roplių” pojūtį kojose ir nenumaldomą norą jas judinti. Šis pojūtis dažnai praeina padarius judesį, vadinamas neramus kojų sindromas (NKS).

20 procentų nėščių moterų patiria neramus kojų sindromą, nors priežastis nėra žinoma. Galimi veiksniai – geležies ir folatų trūkumas, hormonų ir kraujotakos pokyčiai. Kofeinas ir rūkymas gali pabloginti simptomus, todėl jų vengimas gali būti naudingas.

Laimei, NKS nėštumo metu yra laikinas – jis paprastai dingsta po gimdymo. Iki tol gali padėti mankšta, tempimai, meditacija ir masažas. Kai kurios moterys sako, kad kalcio, magnio arba geležies papildai, valgant bananus ar pasiekiant orgazmą padėjo atsipalaiduoti.

Šlapimo nelaikymas

Dauguma nėščių moterų patiria šlapimo nuotėkį, ypač vėlyvuoju nėštumo laikotarpio. Hormoniniai pokyčiai sukelia dubens dugno raumenų atsipalaidavimą, todėl jie suteikia mažiau paramos šlapimo pūslei. Be to, padidėja kraujo tūris, kas reiškia, kad inkstai apdirba daugiau skysčių, todėl šlapimo kiekis auga.

Moterys, vyresnės nei 35 metų, jau turinčios gimdyvių gimdymą ar turinčios antsvorio, dažniau patiria šlapimo nelaikymą nėštumo metu. Šeimos istorija ir kai kurios lėtinės ligos gali padidinti šlapimo nuotėkio tikimybę.

Vengiant kavos, arbatos ir gazuotų gėrimų gali pagerinti simptomus. Dubens dugno pratimai, tokie kaip Kegelio pratimai, ir pakankamas ląstelienos vartojimas taip pat gali padėti. Pasitarkite su gydytoju ar akušere, kad būtų pašalinta UTI, o jie gali pasiūlyti pagalbą.

Patinimas

Tai yra įprasta patirti vidutinį patinimą, ypač pėdose ir kulkšnyse, trečiojo nėštumo trimestro metu. Edema (patinimas, sukeltas skysčių kaupimosi audiniuose) atsiranda dviejose trečiosiose nėštumų.

Hormoniniai pokyčiai gali prisidėti prie nėštumo patinimo, be to, kūnas natūraliai sulaiko daugiau skysčių, kad palaikytų nėštumą. Iki nėštumo pabaigos galite tikėtis nešioti papildomų 0,9–1,4 kg skysčio svorio.

Augantis gimda spaudžia venas, lėtindama kraujo grįžimą iš kojų, todėl jis kaupiasi ir skystis išsiskiria į pėdų ir kulkšnių audinius. Patinimas stiprėja ilgai stovint arba sėdint, nes gravitacija traukia skysčius į kojas.

Laikydamasi ant kojų, dėvėdami kompresines kojines ir gerdami daug vandens, galite sumažinti patinimą trečiojo trimestro metu. Masažas, sveika mityba ir miegas kairėje pusėje taip pat gali padėti.

Paprastai patinimas nėra priežastis nerimauti. Tačiau per didelis patinimas kartais gali signalizuoti apie rimtas nėštumo komplikacijas, tokias kaip preeklampsija ar giliųjų venų trombozė (GVT). Paskambinkite savo gydytojui, jei pastebėsite neįprastą patinimą, ypač jei jis yra staigus ar per didelis, tik vienoje pusėje arba veide ar rankose.

Svorio padidėjimas

Pernelyg didelis arba mažas svorio padidėjimas gali kelti komplikacijų riziką, todėl svarbu stebėti nėštumo metu priaugamą svorį. Tačiau atminkite, kad gairės yra tik tai: jos nėra griežtos taisyklės ir gali skirtis atsižvelgiant į individualius sveikatos poreikius.

Jei prieš nėštumą buvote sveiko svorio ir turite vieną kūdikį, rekomenduojama priaugti nuo 11 iki 16 kg. Jei buvote turėjęs nepakankamą svorį, rekomenduojama priaugti nuo 12 iki 18 kg, jei buvote turėjęs antsvorio, rekomenduojama priaugti 6–11 kg, o jei buvote nutukę, rekomenduojama priaugti 5–9 kg. (Šie skaičiai didėja, jei laukiatės dvynukų.)

Trečiojo trimestro metu gali prireikti apie 450 papildomų kalorijų per dieną, kad pasiektumėte svorio padidėjimo tikslus. Svorio metimas nėštumo metu nėra saugus, tačiau taip pat nereikia priaugti per daug. Pasitarkite su gydytoju ar akušere, jei sunku suvaldyti svorio padidėjimą, ir jie gali nukreipti pas dietologą, jei reikia.

Dubens skausmas

Didėjant nėštumui, galite pastebėti aštrius skausmus ir pulsuojančius skausmus klubuose ir kirkšnyse. Didėjantys dubens skausmai (dar vadinami dubens juosmens skausmu) atsiranda dėl tipinių nėštumo pokyčių, tokių kaip hormonų pokyčiai, svorio padidėjimas ir augantis pilvas, kuris pakeičia gravitacijos centrą.

Nešiojant nėštumo diržą arba juostos palaikymą, galėtų sumažinti jūsų diskomfortą. Nėštumo pagalvė gali padėti jums patogiai miegoti, o uždėjus pagalvę tarp kelių, jūsų klubai lieka neutralioje padėtyje.

Jei jūsų dubens skausmas yra ypač sunkiai valdomas, gydytojas gali rekomenduoti fizioterapiją ar nereceptinius vaistus simptomams palengvinti. Reguliarus mankšta ir poilsis visą dieną taip pat gali sumažinti dubens skausmą.

Nėštumo kontrolinis sąrašas 27 savaitei

Pasiruoškite daugiau prenatalinių vizitų

Trečiojo trimestro metu jūs dažniau lankysitės pas savo gydytoją ar akušerę: kiekvieną dvi savaites nuo 28 iki 36 savaičių, o po to kas savaitę.

Šie dažni susitikimai bus panašūs į ankstesnius susitikimus su savo sveikatos priežiūros specialistu. Jie patikrins jūsų kraujo spaudimą, svorį, šlapimą ir klausys jūsų kūdikio širdies plakimo. Jūsų gydytojas matuos jūsų pilvo aukštį, kad įvertintų, ar kūdikis auga tinkamai.

Priklausomai nuo jūsų sveikatos istorijos ir nėštumo patirties iki šiol, jūsų vizitai gali apimti papildomus ultragarsus ir tyrimus. Sužinokite, ko tikėtis kiekvieną kartą.

Atlikite šiek tiek trečiojo trimestro pirkinių

Jūs beveik savo paskutiniame trimestre! Šie būtini produktai padės palengvinti nėštumo pabaigą ir tėvystės pradžią. Pirmiausia patikrinkite savo drabužių spintą ir įsitikinkite, kad turite maitinimo marškinių ar maitinančiųjų liemenėlių, patogų chalatą ir erdvius laisvalaikio kelnes pirmosioms savaitėms po gimdymo. Jei norite ką nors konkretų susidėti į ligoninės krepšį (pvz., akių kaukę, kūdikio knygą ar dovanas vyresniems broliams ir seserims), nusipirkite tai dabar.

Pradėkite daryti Kegelio pratimus

Kegelio pratimai gali padėti išvengti šlapimo nuotėkio nėštumo ir po nėštumo metu, taip pat pagerinti makšties raumenų tonusą, kas gali padaryti lytinį gyvenimą malonesnį.

Kaip daryti Kegelio pratimus: Įsivaizduokite, kad bandote sustabdyti save nuo dujų išleidimo ir šlapinimosi vienu metu arba kai esate ant marmuro, bandydami jį pakelti į savo makštį – tai suspaudimo ir pakėlimo pojūtis su dubens dugno raumenimis. Darykite tai be pilvo įsitempimo, kojų suspaudimo, sėdmenų suspaudimo ar kvėpavimo sulaikymo.