Greičiau kiti žmonės galės pajusti jūsų kūdikio judesius, uždėję ranką ant pilvo. Pradiniai kūdikio plasnojantys judesiai pasikeis į stipresnius spyrimus ir stumtelėjimus.
Samdant doula
Doula yra apmokyta gimdymo asistentė, kuri gali padėti jums kūdikio gimdymo metu. Jei ieškote doulos, pradėkite kalbintis su potencialiais kandidatais kuo greičiau.
Plaukimas nėštumo metu
Plaukimas yra vienas geriausių pratimų laukiančioms mamoms. Tai mažos apkrovos ir lengvas kūnui būdas, kuris gali padėti sumažinti nėštumo sukeltus skausmus. Didėjant pilvui, labai malonu būti svorio neturinčiai vandenyje.
Kūdikio vystymasis 21 savaitę
Jūsų kūdikio skonio receptoriai
Jūsų kūdikis turi veikiančius skonio receptorius ir gali pajusti tai, ką valgote, gerdamas amniotinį skystį.
Čiulpimo refleksas
Jūsų kūdikio čiulpimo refleksas pradeda vystytis, ir jis gali čiulpti savo nykštį. (Galbūt tai matėte ultragarso tyrime!)
Jūsų kūdikio oda
Ateityje jūsų kūdikis turės švelnią ir nuostabią odą, tačiau dabar jų oda yra raukšlėta ir permatoma. Ji sukuria raudonumo įspūdį dėl matomų kraujo indų.
- Jūsų kūdikis jau turi matomus antakius
- Pradeda formuotis prakaito liaukos jūsų kūdikio odoje
- Jūsų kūdikis ryja amniotinį skystį
- Pirštų atspaudai dabar yra nuolatiniai
Jūsų kūdikis yra maždaug mango dydžio
Ilgis: 27,4 cm, svoris: 399 g
Nėštumo simptomai 21 savaitę
Venų išsiplėtimas
Dabar esate labiau linkusi į venų išsiplėtimą. Didėjant nėštumui, jūsų gimdos svoris daro vis didesnį spaudimą kojų venoms. Padidėjusi progesterono koncentracija, galinti atpalaiduoti venų sieneles, gali pabloginti problemą. Venkite venų išsiplėtimo mankštindamasi kasdien, pasiekdama rekomenduojamą nėštumo svorio prieaugį, laikydama kojas aukščiau širdies lygio, nesukryžiuodama kojų ar čiurnų sėdint ir nestovėdama bei nesėdėdama ilgą laiką be judėjimo. Kompresinės kojinės taip pat gali padėti pagerinti kraujotaką nuo kojų.
Kraujuojančios dantenos
Apie pusė besilaukiančių mamų turi nėščiųjų gingivitą – uždegusias dantenas, kurios kraujuoja valant dantis arba naudojant tarpdančių šepetėlį. Tai nėra tikėtina, kad pakenks jūsų kūdikiui arba kitaip paveiks nėštumą, nebent turite stiprų dantenų uždegimą, kuris susijęs su kai kuriais komplikacijomis. Užtikrinkite gerą burnos higieną, valydama dantis du kartus per dieną ir kasdien naudodama tarpdančių šepetėlį. Eiti pas odontologą nėštumo metu yra saugu, ir tai ypač svarbu norint reguliariai tikrinti, švarinti dantis ir atlikti reikiamus gydymo būdus.
Nerangumas
Pradėjote jausti nestabilumą ar nerangumą? Plečiantis pilvui, jūsų gravitacijos centras keičiasi, todėl galite kartais jaustis nestabiliai ant kojų. Venkite situacijų, kuriose yra didelė kritimo rizika, nes pilvo trauma gali būti pavojinga jums ir jūsų kūdikiui. Sulėtinkite tempą, venkite rizikingų užduočių (pvz., lipimo ant kopėčių norint pakeisti lemputę), dėvėkite žemos pakulnės batus ir eikite atsargiai ant nelygaus, šlapio ar slidžios paviršiaus.
Braxton Hicks susitraukimai
Braxton Hicks yra pasiruošimo gimdymo gimdos susitraukimai, kurie dažniausiai yra nedažni, netaisyklingi ir neskausmingi. Jie prasideda ankstyvu nėštumu, tačiau tikriausiai jų nepajusite iki maždaug 21 savaitės. (Kai kurios moterys jų niekada nepastebi, ir tai yra normalu.). Dažniausiai Braxton Hicks susitraukimai pasireiškia dienos pabaigoje, kai esate dehidratuota ar turite pilną šlapimo pūslę, arba fizinės veiklos metu arba po jos, įskaitant lytinius santykius. Braxton Hicks yra nepavojingi, tačiau juos gali būti sunku atskirti nuo priešlaikinio gimdymo. Jei patiriate reguliarius susitraukimus arba įtariate priešlaikinį gimdymą, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba akušerę.
Rėmuo
Rėmuo yra deginimo pojūtis, dažnai nuo apačios prie krūtinkaulio iki apatinės gerklės dalies. Tai įprasta nėštumo metu dėl hormoninių ir fizinių pokyčių. Daugelis moterų pirmą kartą patiria rėmenį būdamos nėščios, ir nors tai paprastai yra nekenksminga, gali būti gana nepatogu. Ieškokite būdų, kaip išvengti ir sumažinti rėmenį nėštumo metu.
Svorių prieaugis
Šiuo nėštumo metu galite priaugti apie 0,5 kg per savaitę. Norėdama sužinoti, koks yra sveikas svorio prieaugis jums nėštumo metu, pasikonsultuokite su savo gydytoja ar akušere ir naudokite mūsų nėščiųjų svorio prieaugio skaičiuoklę. Atminkite, kad gairės nėra visiškai aiškios. Jūsų tikslinis svorio prieaugis bus skirtingas priklausomai nuo jūsų sveikatos poreikių. Jei turite antsvorio, esate obese arba po svoriu, ypač svarbu turėti pritaikytą požiūrį į nėščiųjų svorio prieaugį.
- Jūsų organai yra suspausti, augant kūdikiui
- Voratinklį primenantys ir varikoziniai venos atsiranda dėl kraujotakos pokyčių
Nėštumo kontrolinis sąrašas 21 savaitę
Patikrinkite žiedus
Didėjant nėštumo savaitei dažnai atsiranda patinimų pirštuose. Jei jūsų žiedai jaučiasi ankštai, patartina juos nuimti dabar, kol jie nesustoja. Galite norėti, kad juos nešiotumėte ant grandinėlės arti širdies. (Pastaba: jeigu jūsų rankos yra labai patinę, pasikonsultuokite su gydytoja.)
Venkite nesaugios veiklos
Kai augate pilvas, svarbu vengti nesaugios veiklos, kuri turi didelę kritimo riziką ar kitus pavojus. Tai apima nardymą po vandeniu, kontaktinius sportus, snieglenčių sportą, slidinėjimą, karštąją jogą, jodinėjimą, sūkurinėje vonioje, keturračius, vandens čiuožyklas ir kai kuriuos pramogų parko atrakcionus.
Peržiūrėkite savo finansus
Naujo šeimos nario atsiradimas keičia viską, įskaitant jūsų finansus. Skirdami laiko perplanuoti biudžetą, kad jame atsirastų vieta kūdikiui, galite sumažinti stresą ir jausti saugumą. Nors tai galbūt nėra įdomiausias dalykas jūsų darbų sąraše, išmintinga atsižvelgti į didelius finansinius klausimus, susijusius su draudimu, mokesčiais, testamentais ir vaikų priežiūra, kuo anksčiau.
Sukurkite savo kūdikio registraciją
Jei dar nesukūrėte kūdikio registracijos, dabar yra tinkamas laikas. Jums prireiks daugybės kūdikio produktų jūsų mažyliui, todėl puiku, kad draugai ir šeima gali padėti. Neturite, nuo ko pradėti? Mūsų kūdikio registracijos kūrėjas padės lengvai pasirinkti geriausias registracijas jūsų poreikiams ir nuspręsti, ką į jas įtraukti.
Sumažinkite stresą
Kiekvienas patiria tam tikrą stresą, tačiau, kai jis yra nuolatinis ar alinantis, tai gali sukelti problemų. Kai kurie tyrimai sieja lėtinį stresą nėštumo metu su priešlaikiniu gimdymu, preeklampsija ir mažu gimimo svorio. Norėdama sumažinti stresą, stenkitės mankštintis, ieškoti draugų ir šeimos paramos bei praktikuoti sąmoningumo technikas. Jei stresas tampa nevaldomas, kalbėkitės su savo gydytoja ir apsvarstykite galimybę kreiptis pagalbos į terapeutą.
21 savaitės nėštumo pilvukai
Tai gali būti auksinis nėštumo laikotarpis, kai jūsų pilvas yra pakankamai didelis, kad atrodytumėte nėščias ir nuostabiai, tačiau dar ne toks didelis, kad sukeltų didelį diskomfortą. Jei norite pademonstruoti savo naujas linijas, dėvėkite į kūną prigludusius drabužius arba užveržkite diržą šiek tiek aukščiau savo pilvuko.

Šilta, atvira ir rūpestingas balsas visoms, kurios keliauja per laukimo stebuklą. Rašydama apie nėštumo savaites, ji siekia derinti aiškią medicininę informaciją su žmogiška, gyva patirtimi. Savo tekstuose ji nevengia humoro, jautrumo ir realistiškų pastebėjimų apie kasdienybę, kurią patiria būsimos mamos. Kiekvienas jos įrašas – tai mažas priminimas, kad laukimas yra unikalus, o svarbiausia – išmokti klausytis savęs.