24 nėštumo savaitė

24 nėštumo savaitė

Girdėjote apie nėštumo švytėjimą? Tai nėra mitas. Dėl besikeičiančių hormonų, padidėjusio riebalų gamybos ir pagerėjusios kraujotakos jūsų oda gali atrodyti raudona, blizganti ir net švytinti.

Nepaprasti kūdikių vardai

Jei nesate sužavėti populiariais kūdikių vardais, pažiūrėkite į retus ir neįprastus – Auris, Zen, Ajaxas, Bokeris ir daugelis kitų.

Lizdo įkūrimas

Jaučiate stiprų norą tvarkytis ir organizuoti savo namus? Tikriausiai jūs lizduojate. Lizdo ruošimas naujagimiui yra įprastas instinktas tiek žmonėms, tiek gyvūnams.

Kūdikio vystymasis 24 savaitę

Jūsų kūdikio plaučiai

Mažiausiuose jūsų kūdikio plaučių šakų galiukuose respiraciniai maišeliai auga ir dauginasi, didindami paviršiaus plotą orui keistis.

Svorio priaugimas

Šiuo metu jūsų kūdikis atrodo gana liesas, tačiau jo kūnas pildosi proporcingai ir netrukus pradės pildytis. Jo oda vis dar yra plona ir permatoma.

Antakių pakėlimas

Prieš kelias savaites jūsų kūdikio veide išaugo maži antakiai. Dabar jūsų kūdikis gali treniruotis naudoti veido raumenis ir pakelti juos.

Turite dvynius?

Sužinokite daugiau apie dvynius 24 nėštumo savaitę.

  • Vidinė ausis pasiekia suaugusiojo dydį ir formą
  • Nervai plinta ir jungia smegenis su galūnėmis ir organais
  • Jūsų kūdikis treniruoja veido raumenis pakeldamas antakius
  • Plaučiai gamina surfaktantą, reikalingą kvėpuoti oru

Jūsų kūdikis yra maždaug kaip kukurūzo burbuolė

Ilgis: 32 cm nuo galvos iki kojų
Svoris: 670 g

Nėštumo simptomai 24 savaitę

Bėrimai

Jei patiriate naujus odos simptomus, pvz., niežulį, hiperpigmentaciją, iškilusius guzelius ar bėrimus, kreipkitės į gydytoją ar akušerę. Dauguma nėštumo metu atsirandančių bėrimų yra susiję su alergijomis, kontaktiniu dermatitu arba odos infekcijomis. Tačiau keletas nėštumo būsenų gali sukelti bėrimus ir stiprų niežulį: atopinis nėštumo bėrimo (AEP), niežulį sukeliantys urtikariniai papulės ir laikinosios nėštumo plokštės (PUPPP) ir gestacinis pemfigoidas.

Pastebėjimas

Antrojo trimestro metu kai kurios moterys patiria kraujavimą arba nedidelį kraujavimą nėštumo metu. Tai gali sukelti gimdos pokyčiai, uždegimas arba gerybinis gimdos polipas. Antrojo trimestro kraujavimas paprastai nėra pavojingas. Tačiau jei patirsite nuolatinį, sunkesnį kraujavimą, nedelsiant pasikonsultuokite su gydytoju.

Nuotaikų kaita

Drastiška nuotaikų kaita gali sumažėti 24 nėštumo savaitę, tačiau antrojo trimestro metu ji visai normalu. Hormonų pokyčiai, stresas, nuovargis, diskomfortas ir išsekimas gali padidinti emocijas. Jei jūsų nuotaikų kaita tampa dažnesnė ar intensyvesnė, užtrunka ilgiau nei dvi savaites, kreipkitės į savo gydytoją ir prašykite rekomendacijos pas terapeutą. Galbūt susiduriate su depresija nėštumo metu ar nėštumo nerimu.

Dusulys

Dėl oro stygiaus jausmas yra įprastas nėštumo metu. Nėščios moterys turi didesnį deguonies poreikį ir gali jaustis besitrūkusios oro, jei nėštumo metu jų kraujospūdis yra aukštesnis arba jei jos turi perteklinį amnioninį skystį. Hormonų pokyčiai taip pat gali sukelti dusulio jausmą dėl progesterono poveikio plaučiams ir kvėpavimo centrui smegenyse. Nors švelnus dusulys yra normalus nėštumo metu, sunkiai kvėpuoti, nuolatinis kosulys ir krūtinės skausmas yra požymiai, kad reikia nedelsiant medicininės pagalbos.

Padidėjęs apetitas

Pastebėjote padidėjusį apetitą? Antrojo trimestro metu galite jaustis alkani kaip niekada anksčiau. Tai visiškai natūralu: dabar jums reikia daugiau kalorijų ir maistinių medžiagų, kad palaikytumėte jūsų augančią kūdikį ir besikeičiantį kūną. Antrojo trimestro metu dauguma nėščių moterų kasdien turi apie 350 papildomų kalorijų. Jei nerimaujate dėl per didelio svorio priaugimo, sutelkite dėmesį į maisto kokybę ir rinkitės sveikus užkandžius. Maistas, turintis daug skaidulų, baltymų, sveikų riebalų ir sudėtinių angliavandenių, padės jums ilgiau jaustis sotiems nei supakuotas maistas ir paprasti angliavandeniai.

Melasma

Hormonų pokyčiai sukelia melanino gamybos padidėjimą nėštumo metu. Kai kurioms moterims tai sukelia tamsias dėmes, vadinamas melasma. Šios dėmės dažniausiai atsiranda ant skruostų, kaktos, viršutinės lūpos ir dilbių. Vietos, kurios paprastai yra tamsesnės – kaip areolai (sritis aplink spenelius) ir labia – gali atrodyti tamsesnės nėštumo metu taip pat. Daugeliui moterų melasma išnyksta po gimdymo. Norint sumažinti ją ant veido ir rankų nėštumo metu, kasdien naudokitės kremu nuo saulės su SPF 30 ar aukštesniu arba apsuangkite odą ilgomis rankovėmis ir skrybėle.

Sekite savo simptomus ir viską kitą.

  • Jūsų gimda yra maždaug futbolo kamuolio dydžio

Nėštumo kontrolinis sąrašas 24 savaitę

Žinokite priešlaikinio gimdymo požymius

Perskaitykite apie priešlaikinio gimdymo požymius, jei kartais taip nutiktų. Nedelsiant skambinkite gydytojui ar akušerei, jei jaučiate neįprastą išskyrų kiekį, makšties kraujavimą, pilvo spazmus, dubens spaudimą, nugaros apačios skausmą ar skysčių pratekėjimą (tai gali būti amniono skystis, reiškiantis, kad jūsų vandenys plyšo). Apie 10 proc. kūdikių gimsta per anksti. 24 savaitę gimę „mikropreemijos” kūdikiai reikalauja daug medicininės priežiūros, bet dėl medicinos pažangos turi gerą išgyvenimo šansą.

Paruoškite savo namus kūdikiui

Be to, kad organizuojate, tvarkote ir ruošiate vietą kūdikiui, pagalvokite apie saugumą – mūsų saugumo kontrolinis sąrašas yra gera pradžia. Kadangi dar turite laiko iki vaikščiojimo, pradėkite nuo pagrindinių dalykų.

Garantuokite, kad dūmų ir anglies monoksido detektoriai veikia tinkamai – tai yra gera pradžia. Jei jūsų namai pastatyti iki 1978 metų, gali būti švino poveikio rizika. Jūsų valstijos ar vietinė sveikatos institucija gali atlikti švino tyrimus galbūt nemokamai arba nukreipti jus pas kvalifikuotą specialistą.

Tuomet galite pradėti vaikus saugoti tose sritinėse, kuriose jūsų kūdikis praleis daugiausiai laiko. Uždenkite langų žaliuzės virvutes, apsaugokite lizdus su apsaugom ir pritvirtinkite baldus bei televizorius prie sienų, kad jie nesivirstų. Užrakinkite spinteles, kuriose laikote vaikui pavojingus daiktus (pvz., valymo priemones).

Apsvarstykite bambagyslės kraujo bankinimą

Bambagyslės kraujo bankinimas reiškia kraujo, likusio po gimdymo jūsų naujagimio virkštelėje ir placentoje, surinkimą ir saugojimą vėlesniam medicininiam naudojimui. Jei norite surinkti ir saugoti jūsų kūdikio virkštelės kraują gimdymo metu, arba jį paaukoti, teks netrukus imtis veiksmų.

Pasiruoškite gliukozės patikrinimui

Jūsų gydytojas greičiausiai užsakys gliukozės patikrinimą tarp 24 ir 28 savaičių. Šis įprastas tyrimas stebi nėščiųjų diabetą, kuris pasitaiko nuo 2 iki 10 procentų nėščiųjų. Patikrinimo metu jums bus pasiūlyta išgerti saldų gėrimą (dažnai apibūdinamą kaip plokščia, sirupiška apelsinų soda). Po trumpalaikio laukimo jums bus paimtas kraujas ir atliktas gliukozės kiekio tyrimas. Pradinis patikrinimas nėra diagnostinis. Vietoj to, rezultatai parodys, ar jums reikia tolesnių tyrimų dėl nėščiųjų diabeto.

24 savaičių nėščios pilvai

Jūsų gimda dabar yra maždaug futbolo kamuolio dydžio, ir jos viršus yra pakilęs virš jūsų bambos!

Antrojo trimestro metu galite pasirūpinti besikeičiančia oda užtikrinę, kad jūsų odos priežiūros produktai yra saugūs nėštumui. Venkite retinoidų ir ribokite salicilo rūgšties bei alfa hidroksi rūgščių naudojimą makiaže ir odos priežiūros produktuose.

Klauskite savo gydytojo, jei turite klausimų apie odos priežiūrą nėštumo metu. Visada patartina kasdien naudoti nėštumo metu saugų kremą nuo saulės, net jei nesate ilgai saulėje.

Dabar galite pastebėti strijas ant pilvo, šlaunų ir krūtų. Dažniausiai šių „motinystės ženklų” išvengti negalite. Tačiau jos dažnai išnyksta su laiku.