Gali prasidėti gimdymas bet kuriuo metu, nors dauguma moterų gimdo dvi savaites prieš arba po numatytos datos. Suprasite, kad prasidėjo gimdymas, kai susitraukimai tampa stipresni, ilgesni ir dažnesni.
Gimdos kaklelio patikrinimas
Gydytojas arba akušerė gali patikrinti jūsų gimdos kaklelį, kad pamatytų, kiek jis išsiploninęs ir išsiplėtęs. Išsitampymas ir išsiplėtimas gali neprasidėti iki gimdymo pradžios arba gali prasidėti palaipsniui paskutinėmis nėštumo savaitėmis.
Beveik finišo linijoje
Jūs jau esate arti, tačiau gydytojai jūsų kūdikį pilnai išnešiotu laiko tik nuo 39 savaičių. Dar dvi savaitės gimdoje leidžia jūsų kūdikiui visiškai subręsti smegenims, plaučiams ir nervų sistemai.
Kūdikio vystymasis 37 savaitę
Kūdikio plaukai
Dauguma kūdikių gimsta su pilna galva plaukų, kurie gali siekti nuo 1,25 iki 3,75 centimetrų ilgio. Kai kurie kūdikiai turi tik švelnų pūką ant galvos. Nesistebėkite, jei kūdikio plaukų spalva skiriasi nuo jūsų. Taip pat plaukai gali iškristi per pirmuosius šešis mėnesius ir atauga kitokios spalvos bei tekstūros.
Kūdikio akys
Gimdami galite nematyti tikrosias kūdikio akių spalvos. Kai kurie kūdikiai gimsta su galutine akių spalva, tačiau kiti naujagimiai gali turėti tamsiai mėlynas arba pilko šiferio akis, kurios per pirmuosius metus palaipsniui pasikeičia į mėlyną, žalią, lazdyną ar rudą.
Svorio priaugimas
Jūsų kūdikis vis dar priauga svorio, o papildomi riebalai padeda glotninti odą. Riebalų pagalvėlė padės kūdikiui išlaikyti šilumą po gimimo.
Kodėl kūdikio zodiakas bus jūsų kūdikio asmenybė? Atraskite savo kūdikio zodiaką
- Jūsų kūdikiui netrukus po gimimo bus atliekamas naujagimio klausos patikrinimas
- Kūdikio smegenyse gimimo metu yra apie 100 milijardų neuronų!
- Kūdikiai gali šypsotis (ir rūgšti) gimdoje
- Per kelias ateinančias savaites smegenys, plaučiai ir kepenys visiškai subręs
Jūsų kūdikis yra maždaug kaip šveicariško mangoldo šapas
Ilgis: 48,34 cm nuo galvos iki pirštų; Svoris: 3,03 kg
Nėštumo simptomai 37 savaitę
Praktikos susitraukimai
Braxton Hicks susitraukimai gali dažnėti. Jie gali trukti ilgiau ir tapti nepatogūs, ypač jei gerote mažai skysčių, buvote aktyvūs arba turite pilną šlapimo pūslę. Dažnesni Braxton Hicks gali padėti gimdos kakleliui išsiplėtoti ir suminkštėti, o tai gali padėti greičiau pradėti gimdymą.
Paprastai jie nėra skausmingi ir pasireiškia netaisyklingai. Jie išnyksta keičiant padėtį ar ilsintis. Tikrieji gimdymo susitraukimai yra intensyvesni, prasideda nugaroje ir pereina į pilvo priekį bei atsiranda reguliariais intervalais.
Jei pasireiškia tikrieji susitraukimai, gali kilti klausimas, kada reikėtų vykti į ligoninę. Paprastai, jei jūsų nėštumas yra nekomplikuotas, gydytojas ar akušerė patars laukti, kol susitraukimai truks apie minutę, kas penkias minutes per valandą ir bus labai nepatogūs.
Krūtinės nuotėkis
Jūsų kūnas ruošiasi kūdikio pirmam maitinimui. Tai reiškia, kad galite pastebėti krūtų nuotėkį. Tai dažniau atsiranda, kai stimuliuojamos speneliai, pavyzdžiui, sportuojant ar mylintis.
Skystis yra priešpienis – pirmasis kūdikio pienas. Jis tankus, nepermatomas ir gali būti lipnus. Jis labai maistingas ir dažnai vadinamas „skystuoju auksu“. Jei nuotėkis jus vargina, į liemenėlę įdėkite specialius įklotus, kad absorbuotų skystį. Bet jei nepatiriate nuotėkio – nesijaudinkite, tai normalu ir nereiškia, kad jūsų krūtys nebus pasirengusios.
Makšties išskyros arba kraujavimas
Galite pastebėti didesnį makšties išskyrų kiekį, kurios gali būti skaidrios, rožinės ar net šiek tiek kruvinos. Taip pat galite pamatyti gleivių kamštį, storo gleivių gumbelio gimdos kaklelyje, kuris apsaugojo gimdą nuo bakterijų patekimo nėštumo metu. Kai artėjate prie gimdymo, gleivių kamštis gali pasirodyti palaipsniui arba staiga.
„Kraujo šou“ – krauju tamsintos gleivės – dažniausiai atsiranda kartu su gleivių kamščiu ar greitai po jo. Tai įvyksta, kai gimdos kaklelis ruošiasi gimdymui, švelninantis, suplonėjantis ir pradedantis išsiplęsti, todėl gali plyšti kai kurie kraujagyslės. Jei pasireiškia sunkesnis kraujavimas ar stipriai kvepiantys išskyros, nedelsdami skambinkite gydytojui. Jei išskyros atrodo kaip nuolatinis nuotėkis ar srautas, tai gali reikšti, kad jūsų vandenys pradėjo tekėti.
Judėjimo jausmas
Stebėkite kūdikio spardymus ir iš karto praneškite medikui, jei pastebite mažėjantį judėjimą. Nors kūdikio judėjimo erdvė mažėja, jis turėtų būti toks aktyvus kaip anksčiau. Kadangi kūdikis stiprėja, jo judesiai gali tapti padidėję ir net skausmingi.
Jei pilvas atrodo per tylus, suskaičiuokite kūdikio judesius. Jei per dvi valandas nepastebite dešimt aiškių judesių, kreipkitės į gydytoją, nes sumažėjimas gali būti distreso ženklas.
Dujos ir pilvo pūtimas
Jūsų kūdikis spaudžia skrandį ir žarnyną, sukelia dujas, pilvo pūtimą, vidurių užkietėjimą ir virškinimo sutrikimus.
Valgykite mažesnes porcijas ir negerkite daug vienu metu. Po valgio lengvai pasivaikščiokite, kad suaktyvintumėte virškinimą. Venkite maisto, kuris sukelia dujas.
Nors dujos yra normali nėštumo dalis, skambinkite gydytojui, jei kils skausmas, kraujas išmatose, stiprus viduriavimas ar vidurių užkietėjimas.
Apatinės nugaros dalies skausmas
Daugiau nei 60% nėščiųjų jaučia apatinės nugaros dalies skausmą. Rekomenduojama išlaikyti tiesų kūno laikyseną, nors tai gali būti sudėtinga. Plaukiojimas yra puikus pratimas, nes vanduo sumažina kaulų ir sąnarių spaudimą. Taip pat gali padėti dubens pakreipimai.
Jei tai nepadeda, kreipkitės į gydytoją. Jie gali pasiūlyti fizinę terapiją ar vaistus.
Nėštumo kontrolinis sąrašas 37 savaitę
Planuokite gimimo pranešimą
Nustatykite, kam pranešite iškart po kūdikio gimimo (arba prasidėjus gimdymui) ir kaip pateiksite naujienas. Galite paskelbti socialinėse žiniasklaidos priemonėse, skambindami, rašydami žinutes ar el. laiškus.
Patikrinkite automobilinę kėdutę
Automobilinės kėdutės montavimas gali būti sudėtingesnis nei manote, todėl įsitikinkite, kad ji įrengta iki 37 savaičių. Jei abejojate montavimu, apsilankykite patikrinimo stotyje arba kreipkitės į vietinę gaisrinę ar policiją.
Ruoškite lizdą
Staiga gali atsirasti noras viską švarinti ir tvarkyti. Tai vadinama lizdavimu. Tai sveika, bet nepersistenkite, venkite kopėčių, darykite pertraukas ir gerkite daug vandens.
Pasiruoškite naujagimio klausos patikrai
Kūdikio klausa bus išbandyta ligoninėje ir, jei nepraeis, svarbu kuo greičiau ją patikrinti ir pasikonsultuoti su pediatru arba klausos specialistu. Klausymas yra svarbus kalbos vystymuisi, kuris prasideda labai anksti.
37 savaičių pilvai
Dabar puikus laikas švęsti jūsų pilvą. Jūsų kūnas atliko nuostabų darbą, kurios nuotraukas norėsite parodyti vaikui, taip pat galite pasidaryti pilvo formą ar padekoruoti ją. Fotografuokite pilvuką ir mėgaukitės šiuo momentu.

Šilta, atvira ir rūpestingas balsas visoms, kurios keliauja per laukimo stebuklą. Rašydama apie nėštumo savaites, ji siekia derinti aiškią medicininę informaciją su žmogiška, gyva patirtimi. Savo tekstuose ji nevengia humoro, jautrumo ir realistiškų pastebėjimų apie kasdienybę, kurią patiria būsimos mamos. Kiekvienas jos įrašas – tai mažas priminimas, kad laukimas yra unikalus, o svarbiausia – išmokti klausytis savęs.