35 nėštumo savaitė

35 nėštumo savaitė

Jūsų kūdikis netrukus nusileis į jūsų dubenį, suteikdamas daugiau vietos plaučiams, tačiau padidindamas spaudimą šlapimo pūslei. Tai yra vienas iš pasiruošimo gimdymui etapų, tačiau jis nenustato, kada prasidės darbas.

Vėlyvo nėštumo sapnai

Hormoniniai pokyčiai ir miego sutrikimai gali sukelti ryškius ir keistus sapnus nėštumo pabaigoje. Dažnai nėščios moterys sapnuoja savo kūdikį, kūno pokyčius, vandenį ir gimdymą.

Rūpinimasis savo naujagimiu

Jei jaučiatės nerami prižiūrėdami savo naujagimį, peržiūrėkite šiuos patyrusių tėvų patarimus apie naujagimio priežiūrą.

Kūdikio vystymasis 35-ąją savaitę

Amniono skystis

Jūsų kūdikis yra apsaugotas apie litru amniono skysčio. Šis skysčio kiekis didėja iki maždaug 36 savaitės, o po to palaipsniui mažėja iki gimdymo.

Tuštinimasis ir šlapinimasis

Jūsų kūdikio inkstai dabar visiškai išsivystę – jie iš tiesų pradėjo gaminti šlapimą nuo 13-osios savaitės. Jūsų kūdikis šlapinasi į amniono skystį! Pirmasis jūsų kūdikio žarnyno judėjimas (vadinamas mekonijumi) kaupiasi jo žarnyne.

Miego ritmai

Jūsų kūdikis dabar turi išskirtinius miego ritmus. Jūs galite pradėti atpažinti šiuos ciklus: greičiausiai jausite savo kūdikį judantį, kai jis bus pabudęs, ir mažiau, kai jis bus užmigęs.

Jūsų kūdikio inkstai pilnai susiformavę, o kepenys gali apdoroti atliekas. Jūsų kūdikis priauga svorio, priaugdamas maždaug 140 gramų per savaitę. Amniono skysčio kiekis pradeda mažėti.

Jūsų kūdikis yra apie medaus meliono dydžio

Ilgis: 46,3 cm, nuo galvos iki kojų. Svoris: 2,6 kg.

Nėštumo simptomai 35-ąją savaitę

Rėmuo

Jūsų gimda dabar pasiekia iki šonkaulių. Jūsų vidaus organai yra suspausti, ir tai gali būti priežastis, kodėl jums padidėjo rėmuo (vadinamas ir rūgšties refliuksu) ir kitos virškinimo problemos, tokios kaip dujos ir pilvo pūtimas.

Vėlyvo nėštumo metu negalite visiškai išvengti rėmens. Tačiau yra dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte diskomfortą, laukdami, kol jūsų kūdikis atvyks.

Pradėkite nuo atidaus dėmesio maistui, kuris sukelia skrandžio problemų. Tai gali būti gazuoti gėrimai, šokoladas, citrusiniai vaisiai ir sultys, pomidorai, garstyčios, actas, mėtiniai produktai, perdirbti mėsos gaminiai bei riebi, aštri, kepta ar stipriai pagardinta maistas. Vengiant tokių produktų, galite sumažinti rėmenį.

Taip pat, kai jūsų gimda auga, galite pastebėti, kad nepajėgiate valgyti viso dydžio patiekalų patogiai. Apsvarstykite mažų, dažnų valgymų variantą vietoj didelių.

Kai ateina laikas miegoti, sustabdykite valgymą kelias valandas prieš einant miegoti. Pasikabinimas ant pagaliukų taip pat gali padėti sumažinti rėmenį. Jei patiriate skausmą, o prevencinės priemonės nepadeda, pasitarkite su savo gydytoju dėl nėštumui saugių vaistų nuo rėmens.

Nerangumas

Galite jaustis labiau nerangūs nei paprastai, kas yra visiškai normalu 35-ąją savaitę nėštumo. Jei paslydote ir nukritote, ar pastebėjote, kad dažniau atsitrenkiate į kampus ar dažniau prilaistote gėrimus, visą kaltę galite perkelti nėštumui.

Yra keli veiksniai, kurie dabar prisideda prie padidėjusio nerangumo. Ne tik esate sunkesnė, bet ir svoris nėštumo pilve keičia jūsų sunkio centrą. Be to, dėl hormoninių pokyčių jūsų raiščiai tampa labiau laisvi ir sąnariai laisvesni, o tai gali prisidėti prie jūsų pusiausvyros trūkumo.

Nėštumo sukeliamas riešo kanalo sindromas gali paveikti jūsų sukibimą ir prisidėti prie kritimo ir prilaistymo. Patinimas ir pokyčiai, kaip tinka jūsų batai, gali paveikti jūsų eisena. Taip pat, galite patirti regėjimo pokyčius dėl skysčių susilaikymo jūsų akyse. Taigi, jei jaučiatės ypač nerangūs, eikite lėtai ir būkite rūpestingos su savimi.

Galvos skausmai

Vėlyvo nėštumo metu galvos skausmai gali ištikti, kai jaučiatės pavargusi, alkana arba dehidruota. Nėštumo sukelti regėjimo pokyčiai taip pat gali sukelti galvos skausmus. Kaip ir stresas, depresija ir alergijos gali prisidėti.

Norėdami kontroliuoti galvos skausmus, išbandykite šias strategijas:

  • Nustatykite galvos skausmo veiksnius. Galvos skausmo specialistai dažnai rekomenduoja vesti galvos skausmo dienoraštį, kad padėtumėte nustatyti specifinius veiksnius. Kitą kartą, kai gausite migreną ar galvos skausmą, užsirašykite viską, ką valgėte per 24 valandas prieš prasidėjus galvos skausmui, ir ką veikėte, kai jis prasidėjo.
  • Naudokite kompresą. Galbūt galėsite rasti palengvėjimą, jei pritaikysite šiltą ar šaltą kompresą prie savo kaktos ar kaukolės pagrindo.
  • Negerkite ir nevalgykite, kol esate alkani ar ištroškę. Kad išvengtumėte žemo cukraus kiekio kraujyje (dažna galvos skausmo priežastis), valgykite mažais patiekalais dažniau.
  • Mankštinkitės. Kai kurie duomenys rodo, kad reguliarus mankšta nėštumo metu gali sumažinti migrenų dažnį ir intensyvumą bei sumažinti įtampą, kuri gali sukelti įtampos galvos skausmus.
  • Masažas, meditacija, prenatalinė joga ir akupunktūra taip pat gali padėti sumažinti galvos skausmus.

Svarbu: jei turite stiprų galvos skausmą, nedelsdami skambinkite savo gydytojui ar akušerei. Tai gali būti preeklampsijos, rimtos nėštumo komplikacijos, požymis.

Hemoroidai

Nėštumo metu hemoroidai yra labai įprasti, ypač trečiojo trimestro metu. Šie maži, patinę kraujagyslės jūsų tiesiojoje zonoje greičiausiai atsiranda dėl padidėjusio spaudimo nuo jūsų augančio gimdos, kartu su padidėjusiais progesterono lygiais ir nėštumo užkietėjimu.

Hemoroidai dažnai yra niežtintys, skausmingi ir šiek tiek nepatogūs – arba labai skausmingi, ypač jei jų metu užkietėjate. Kai kuriais atvejais, hemoroidai gali sukelti tiesiosios žarnos kraujavimą arba kraują išmatose nėštumo metu.

Valdydami užkietėjimą, galite padėti sumažinti hemoroidų sunkumą arba visiškai jų išvengti. Užtikrinę, kad geriate pakankamai skysčių, valgote daug skaidulų turinčio maisto ir būnate aktyvūs, galite išlaikyti reguliarumą žarnyne. Venkite stumti, kai einate į tualetą, ir jei jau esate užkietėję, imkite lengvą išmatų minkštiklį. Sėdėjimas per ilgai taip pat gali išprovokuoti hemoroidus, taigi kuo dažniau atsistokite ir judėkite per dieną.

Jei jau turite hemoroidų, palengvėjimą galite rasti naudodami šaltus kompresus arba šiltas vonias (šaltų ir šilumos derinys gali būti efektyvus). Švelniai valykite save nesukvepintu servetėlėmis po žarnyno judėjimo. Taip pat apsvarstykite galimybę su gydytoju pasitarti dėl vaistų nuo hemoroidų naudojimo.

Linea nigra

Dauguma laukiančių mamų pastebi tamsią, vertikalią liniją žemyn per savo pilvą, vadinamą linea nigra. Jei jūsų plaukai ar oda yra tamsūs, ši linija gali būti aiškiau matoma. „Nėštumo linija“ atsiranda dėl hormonų: padidėjęs progesterono ir estrogeno lygis veikia melanocitus, ląsteles, kurios nustato odos pigmento spalvą.

Linea nigra yra tik vienas iš būdų, kaip oda gali pasikeisti nėštumo metu. Kai kurios moterys pastebi tamsesnius veido pleistrus, vadinamus melazma arba „nėštumo kauke“. Dažnai kitos pigmentuotos odos sritys tampa tamsesnės. Galite pastebėti tai savo krūtinių areolėse (srityje, kur apima speneliai); jūsų didžiuosiuose lyties lūpose (odos raukšlės aplink makštį); ir ten, kur oda sutraukta, pavyzdžiui, po pažastimis ar kur jūsų kojos susitinka su liemeniu.

Negalite išvengti šių nėštumo sukeliamų odos pokyčių, tačiau bet kurios tamsesnės sritys išnyks po gimdymo ir greičiausiai grįš į savo prieš nėštuminę spalvą. Kad tamsesnės odos sritys netaptų dar labiau išryškintos, naudokite apsauginius kremus nuo saulės, hipoalerginius odos priežiūros produktus ir nevaskuokite paveiktų vietų.

Regėjimo pokyčiai

Antroje nėštumo pusėje įprasta patirti regėjimo pokyčius, pavyzdžiui, neryškų regėjimą ar sausas akis. Apytiksliai 14 proc. visų moterų praneša, kad nėštumo metu tampa trumparegiu ar turi neryškų regėjimą. Šie simptomai laikomi normaliais ir nereikalauja nerimauti, jei nėra rimti. Dažnai regėjimo pokyčiai atsitinka dėl nėštumo susijusių hormoninių pokyčių – ir jie yra laikini ir lengvi.

Tačiau, jei jūsų regėjimas žymiai keičiasi arba patiriate dvejinį regėjimą, laikotarpio regėjimo praradimą, mirksinčius žiburius arba bet ką kito nerimą keliančio, skambinkite savo sveikatos priežiūros teikėjui. Stipresni regėjimo pokyčiai siejami su rimtomis sveikatos būklėmis, įskaitant preeklampsiją, eklampsiją ir hipertireozę.

  • Jūsų kūdikis jaukiai įsitaisęs jūsų gimdoje, bet vis dar spardosi
  • Jūsų gimda išsiplėtė iki jūsų šonkaulių

Nėštumo kontrolinis sąrašas 35-ąją savaitę

Sužinokite gimdymo požymius

Dabar pats laikas susipažinti su gimdymo požymiais, kad žinotumėte, kada reikia skambinti savo sveikatos priežiūros teikėjui ir važiuoti į ligoninę ar gimdymo centrą.

Prieš prasidedant gimdymui, galite pastebėti kai kuriuos ankstyvus požymius, kad didelė diena artėja. Galite pastebėti, kad jūsų kūdikis nusileidęs žemiau jūsų dubens ir padaugėjus Braxton Hicks kontrakčių. Tai nebūtinai reiškia, kad gimdymas įvyks greitai, bet tai ženklai, kad esate arčiau. Kai kurios moterys pastebi šiek tiek kraujo savo apatiniuose, padidėjusį makšties išskyrų kiekį arba šiek tiek kraujo gleivių prieš prasidedant gimdymui. (Pastaba: galite nematyti, kaip jūsų vandenys nubėga – tai dažnai įvyksta tik gimdymo metu.)

Kai pasieksite pilną terminą, jūsų sveikatos priežiūros teikėjas gali pasiūlyti patikrinti gimdos kaklelį. Jie pastebės tokius pokyčius kaip atsidarymas ir minkštėjimas, kas reiškia, kad jūsų gimdos kaklelis tampa minkštesnis ir plonesnis, pradeda atsiverti ruošiantis gimdymui.

Pati svarbiausia gimdymo žinia yra, be abejo, sąrėmiai. Gimdymo sąrėmiai yra reguliarūs ir stiprėja, ilgėja ir tampa dažnesni, kai jie priverčia gimdos kaklelį išsiplėsti. Sužinokite daugiau apie tai, kaip jaučiasi sąrėmiai.

Kai sąrėmiai tampa dažnesni ir intensyvesni, pradėkite juos skaičiuoti – ir laikykitės savo sveikatos priežiūros teikėjo nurodymų, kada skambinti. (Ir jei esate nesaugios, ar tai laikas, nesibaiminkite, tiesiogus skambinkite!)

Įrengti kūdikio automobilio kėdutę

Svarbu turėti tinkamą automobilio kėdutę kūdikiui ir ją įdiegti užpakalinėje sėdynėje, jei to dar nedarėte. Jei kyla sunkumų įrengdami automobilio kėdutę arba norėtumėte, kad ekspertas ją apžiūrėtų, galite surasti automobilio kėdutės saugumo renginį arba sertifikuotą techniką „Safe Kids“ interneto svetainėje.

Išplaukite kūdikio drabužius ir patalynę

Visus mielus aprangus ir antklodes išplaukite, kad pašalintumėte bet kokius audiniuose esančius dirgiklius. Galite naudotis švelniu skalbikliu, skirtu kūdikiams, arba kvepalų neturinčiu ir hipoalerginiu preparatu. Venkite skalbiklių su antistatistinėmis ir audinių minkštinimo savybėmis, nes jie gali turėti ingredientų, kurie gali erzinti naujagimio odą.

Sportuokite saugiai

Artėjant nėštumo pabaigai, stenkites būti aktyvūs, kiek tik galite. Kad sportuoti saugiai, jums gali prireikti kelių pakeitimų. Visada gera idėja pradėti lėtai ir didinti intensyvumą, kai jaučiatės patogiai. Klausykite savo kūno ir atsitraukite, jei jaučiate skausmą, perkaitymą ar dusulį.

Trečiojo trimestro metu venkite rizikingų veiklų, kurios gali sukelti kritimą arba traumą jūsų gimdai, tokių kaip kontaktiniai sportai, slidinėjimas ir snieglentės sportas. Kai mankštinatės, skirkite laiko apšilti ir atsipalaiduoti, apsirenkite laisvai pritaikomus drabužius, kad išvengtumėte perkaitymo, ir palaikykite hidratuotą būseną.

Jei prieš nėštumą ir per pirmąjį bei antrąjį trimestrą buvote labai aktyvūs, jums galbūt nereikės daug keisti jūsų įprasto treniruočių ritmą. Tačiau visada gera idėja būti kantriais ir atsipalaiduoti su savimi. Galų gale, lėtai ir stabiliai nugalėsite lenktynėse.

35 savaičių nėštumo pilvai

Ar jūs visiškai pametate šiltus jausmus? Tai ne tik jūs – daugelis moterų jaučia karštį būdamos nėščios, nesvarbu, koks oras yra lauke. Tam yra kelios priežastys: jūsų kūnas neša daugiau svorio, jūsų širdis dirba sunkiau, kad palaikytų jūsų augantį kūdikį, ir turite daugiau kraujo cirkuliuojančio, kuris verčia jūsų odą jaustis šilčiau.

Be to, nėštumo metu galite jausti karštojo prakaito pliūpsnius. Hormonų lygio svyravimai – ypač estrogeno sumažėjimas – taip pat padidėjęs medžiagų apykaitos greitis nėštumo metu gali sukelti karštojo prakaito pliūpsnius, kurie gali sukelti jums išdžiūti naktį ar laukiančius bent prekybos centre.

Jei kovojate su karštojo prakaito pliūpsniais arba tiesiog stengiatės išvengti perkaitymo, įsitikinkite, kad geriate pakankamai vandens ir dėvite vėsias, laisvai pritaikomas drabužius. Žiemą apsirenkite keliais sluoksniais, kad galėtumėte išlaikyti šilumą ir tada nuimti viršutinį sluoksnį, kai jums to reikia.