Nors galima girdėti labai daug informacijos yra kintančias būstų kainas, mitų, kad jos kris ir žmonių baimių imti paskolas, tačiau nauji butai Vilniuje vis dar perkami labai aktyviai ir atrodo, kad galo nesimato.

O kodėl turėtų matytis? Juk poreikis gyventi nuosavame būste yra visiškai natūralus, o šiuo metu esant galimybėms įsigyti tai, kas žmogui geriausiai tinka – taip ir daryti reikia. Juk naujos statybos butai tuo pačiu yra puiki investicija.

Kainos auga ir augs

Pirmiausia reikia suprasti, kad nekilnojamojo turto rinka Lietuvoje nežada sustoti. Tuo gali džiaugtis rangovai, kurie aktyviai stato naujus butus, namus ir taip stengiasi patenkinti labai įvairių žmonių poreikius, ir tuo pačiu patys pirkėjai, kurie gali rinktis iš itin plačios pasiūlos. Tiesa, augantis poreikiai tuo pačiu lemia ir augančias kainas. Kol šiuo metu laukiate ir galvojate, ar Jums reikalingi namai, ar šiuo metu yra geras laikas pirkti – kainos auga. Svarbiausia nebijoti palūkanų, kurios per ilgą paskolos grąžinimo terminą dažniausiai dar kis ne kartą, tad reikia racionaliai įvertinti savo galimybes.

Atsakingo skolinimosi taisyklės

Svarbiausia yra atsakingai įvertinti – ar naujas būstas yra jūsų galimybes atitinkantis pirkinys. Kai kurie bijo šiuo metu imti paskolas, kadangi atrodo, kad palūkanos yra labai didelės. Tačiau reikia suprasti, kad jos kis ir svarbu, kad kiekvienas žmogus apgalvotų – ar jis gali prisitaikyti prie tokios situacijos, kuri yra rinkoje. Faktas, kad kainos būstų niekada nebebus mažos, tad geriausia laikas pirkti yra dabar.

 Būstas – investicija?

Galiausiai,  nors daugelis žmonių butus ir perka sau, tačiau tam tikra prasme jie gali būti įvardijami kaip puiki investicija, kuri leis ateityje gyventi ramiau. Juk kaip jau minėjome – kainos vis auga, tad visada laimi tie, kurie pirko vakar, o ne kurie vis dar galvoja, ar galbūt verta pirkti rytoj.

Panašu, kad tendencijos greitai nesikeis. Kol vieni žmonės vis dar laukia galimybės įsigyti būstus pigiau, tuo tarpu kiti jau kelerius metus gyvena tokiose vietose, kurias pagaliau galima vadinti savo NAMAIS.