Kačių kraiko dėžutės valymas yra vienas iš mažiau malonių darbų, susijusių su pūkuoto augintinio turėjimu. Laimei, atlikę tam tikrus veiksmus, pvz., pasirinkę tinkamą kraiką, galime žymiai palengvinti šią veiklą. Kokie yra vis populiarėjančio silikoninio kraiko privalumai?

Efektyvumas

Naudojant silikoninį kraiką, jums nereikia kiekvieną kartą keisti viso kraiko, o tiesiog išimkite panaudotą dalį. Žinoma, kačių ekskrementus reikia reguliariai šalinti, o po valymo kraiko turinį patartina išmaišyti mentele. Kartą per mėnesį pravartu ne tik pašalinti seną kraiką, bet ir išplauti kraiko dėžę.

Sugeria blogus kvapus

Kokybiškas kraikas susideda iš silikono granulių. Dėl savo higroskopinės struktūros jie gali sugerti daug drėgmės ir dėl to viduje išlaikyti nemalonų kvapą. Kraiko dėžė ilgiau išlieka švari, o namuose nėra nemalonaus kvapo. Pats kraikas gali būti kvapus, pvz., gėlių arba be kvapo. Silikoniniai kraikai dažniausiai turi ir antibakterinių savybių. Tai reiškia maksimalų katės ir kitų šeimos narių saugumą.

Nedulka

Turint naminių gyvūnėlių, taip pat reikia skirti ypatingą dėmesį namų tvarkingumui. Katės kartais nusimeta kailį arba ant savo letenų paskleidžia dulkes iš kraiko dėžės po kambarius. Ši problema ypač matoma naudojant kitos rūšies kraiką. Kita vertus, silikono granulės visiškai nesudaro dulkių arba sukuria tik labai nedidelį jų kiekį. Jie taip pat neprilimpa prie kačių letenų. Todėl silikoniniai kraikai laikomi saugiais alergiškiems žmonėms. Tai taikoma tiek alergiškiems gyvūnams, tiek šeimos nariams, kurie negali toleruoti dulkių įkvėpimo.

Jokių bėrimų ant katės letenų

Kraiko drėgmės sugėrimo laipsnis svarbus ne tik dėl nemalonių kvapų. Stovėjimas ant šlapio paviršiaus neigiamai veikia jūsų katės letenų pagalvėles. Po kurio laiko gali atsirasti skausmingų opų, kurios gali kraujuoti arba pūliuoti. Pats silikoninis kraikas yra netoksiškas ir sulaiko visą drėgmę granulių viduje. Todėl katė gali saugiai būti kraiko dėžėje tiek kartų, kiek reikia.