Atėjus šaltajam metų periodui, daugeliui tenka kovoti ne tik su užklumpančiomis peršalimo ligomis ar gripu, bet ir su dar viena sezonine bėda – sausa oda.

Už lango siaučiant lietui ar vėjams, mes tiesiog privalome padaryti viską, kad mūsų oda dėl to nenukentėtų.

Ką daryti? Štai:

Pasirūpinkite, kad jūsų kasdienėje mityboje netrūktų sveikųjų riebalų

Grožis prasideda iš vidaus, o sveikieji riebalai yra viena pagrindinių priemonių, reikalingų švelniai odai. Natūralūs riebalai, pavyzdžiui, omega – 3 riebalų rūgštys, suteikia organizmui drėgmės ir padeda odai išlikti elastingai.

Kur rasti? Riebioje žuvyje, avokaduose, riešutuose, įvairiose sėklose.

Dar stipriau drėkinkite

Jei iki šiol neskyrėte didelio dėmesio savo odos drėkinimui, dabar pats metas pakeisti savo įpročius. Išsirinkite tinkamą drėkinamąjį kremą savo odos tipui ir nepamirškite jo naudoti vos išsimaudę duše ar vonioje.

Visada su savimi turėkite vazelino

Be abejonės, visada atsiras tokių sausų odos vietų, kur nepagelbės net ir pats stipriausias drėkinamasis kremas. Nepamirškite lūpoms ar pėdoms drėkinti visada su savimi turėti vazelino.

Pamirškite maudynes itin karštame duše ar vonioje

Atėjus iš lauko ypač malonu stovėti po karšto vandens srove, tačiau būtent tai ardo jūsų odoje esančius natūralius aliejus ir ją džiovina. Nuo šiol rinkitės tik vos šiltoką vandenį, kad drėgmės jūsų odai nepritrūktų.

Vartokite daugiau vitamino C

Vitaminas C odai yra labai naudingas, nes skatina kolageno, medžiagos, atsakingos už odos elastingumą ir atsinaujinimą, gamybą. Dabar pats metas vartoti ne tik kuo daugiau sveikųjų riebalų, bet ir vitamino C.

Kur rasti? Citrusiniuose vaisiuose, lapuotose daržovėse.

Atsipalaiduokite

Neseniai atliktas mokslinis tyrimas nustatė tiesioginį ryšį tarp streso ir sausėjančios odos. Norėdami padėti organizmui – nusiraminkite. Atsikratykite streso užsiimdami širdžiai artima veikla, pavyzdžiui, medituodami, lankydami jogos užsiėmimus ar tiesiog skaitydami mėgstamą žurnalą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *