25 nėštumo savaitė

25 nėštumo savaitė

Dauguma moterų gali toliau sportuoti viso nėštumo metu, o fizinis aktyvumas turi daug privalumų. Tačiau, keičiantis jūsų kūnui, reikės koreguoti treniruotes.

Bambos pasikeitimas?

Ar jūsų bambos „įdubimas” tampa labiau pastebimas, kai artėjate prie trečiojo trimestro? Nesijaudinkite: dažniausiai nėštumo metu bambos pokyčiai yra laikini.

Skysčių pusiausvyra

Galbūt jau tūkstantį kartų girdėjote, bet tai tiesa – skysčių pusiausvyros palaikymas nėštumo metu yra svarbus. Stenkitės išgerti apie 10 stiklinės vandens per dieną.

Kūdikio vystymasis 25 savaitę

Riebaliukų kaupimas

Netolimoje ateityje jūsų kūdikis pradės atgauti naujagimio išvaizdą. Odos raukšlės pradės lygėti, ir jis pradės atrodyti vis labiau panašus į naujagimį.

Kūdikio plaukai

Jūsų kūdikiui auga vis daugiau plaukų – ir jei galėtumėte jį pamatyti, galėtumėte įžiūrėti plaukų spalvą ir tekstūrą.

Kūdikio miegas

Jūsų kūdikis didžiąją laiko dalį praleidžia miegant, keisdamas greito ir lėto akių judesių miegą kas 20–40 minučių.

  • Kūdikio plaukai ima įgauti spalvą ir tekstūrą
  • Augant kūdikiui, oda tampa mažiau raukšlėta
  • Žarnos juda bangomis, kad padėtų virškinimui

Kūdikio dydis yra apie gilių moliūgo dydį

Ilgis: 33.7 cm nuo galvos iki kojų

Svoris: 783 g

Nėštumo simptomai 25 savaitę

Stipresni plaukai

Jūsų plaukai gali atrodyti pilnesni ir blizgesni nei įprastai. Hormoniniai pokyčiai užkerta kelią plaukų, kurie paprastai iškrenta, likimui. Deja, po gimdymo šie papildomi plaukai iškris.

Gaktos simfizės disfunkcija (GSD)

Taip pat vadinama gaktinės jungties skausmu, ji gali pasireikšti, kai jūsų kūnas ruošiasi gimdymui. Raiščiai apie sąnarius dubens srityje tampa lankstesni, o tai gali sukelti diskomfortą arba apsunkinti judėjimą. Jei jaučiate bet kokį dubens skausmą, pasikalbėkite su sveikatos priežiūros specialistu apie gydymo galimybes.

Niežulys

Didėjant krūtims ir pilvui, oda gali pradėti niežėti. Vidutinis niežulys nėra pavojingas, tačiau jei niežulys tampa intensyvus arba atsiranda naujas išbėrimas, praneškite tai gydytojui. Tai galėtų būti komplikacijos ženklas, pavyzdžiui, cholestazė.

Nemiga

Nors visi gali patarti pailsėti, kai tik galite, artėjant gimdymo terminui gali būti sunku užmigti ir ramiai miegoti visą naktį. Nėštumo nemigos įveikimas gali būti sudėtingas, tačiau yra būdų, kaip pagerinti miegą nėštumo metu, pavyzdžiui, progresyvi raumenų atsipalaidavimo technika.

Galvos svaigimas

Nėštumo metu jūsų širdies ir kraujagyslių sistema dirba intensyviau nei įprastai. Jei patiriate galvos svaigimą, kai stovite, venkite gulėti plokščiai ant nugaros, lėtai kilkite ir gerkite pakankamai skysčių.

Dujos ir pilvo pūtimas

Jei dujos ir pilvo pūtimas tapo ypač nemalonus, apsvarstykite galimybę kelias dienas stebėti savo mitybą. Galbūt reikės laikinai pašalinti tam tikrus maisto produktus iš savo raciono.

  • Ar tai koja, spaudžianti jūsų šonkaulius? Tikriausiai taip!

Nėštumo kontrolės sąrašas 25 savaitę

Žinokite nėštumo problemų ženklus

Nėštumo metu pasitaiko daug normaliai nepatogių simptomų, tačiau kai kurie gali signalizuoti apie problemą. Kreipkitės į gydytoją, jei turite kraujavimo, skausmo, kūdikis mažiau juda ar nuteka vandenys.

Pagalvokite apie kūdikio miego vietą

Pediatrijos akademija rekomenduoja dalintis kambariu su kūdikiu pirmaisiais šešiais mėnesiais ar per pirmus metus. Tai mažina SIDS riziką ir leidžia lengviau rūpintis kūdikiu.

Finansinis planavimas

Tapus tėvais, atsiranda naujos finansinės atsakomybės. Įsigykite gyvybės ir sveikatos draudimą, sudarykite testamentą ir pradėkite taupyti vaikui aukštojo mokslo studijoms.

Nagrinėkite motinystės atostogas

Jei planuojate grįžti į darbą po gimdymo, pradėkite nagrinėti motinystės atostogų sąlygas. Kreipkitės į personalo skyrių, kad sužinotumėte, kokios atostogų galimybės siūlomos jūsų darbovietėje.

Pasiskiepykite

Tam tikros vakcinos yra svarbios ir rekomenduojamos nėštumo metu, siekiant apsaugoti jus ir kūdikį. Įsitikinkite, kad turite skiepus nuo gripo, Tdap vakciną ir COVID-19.

25 savaičių nėščios pilvai

Šiuo nėštumo etapu gali būti laikas įsigyti naujus liemenėlių (dar kartą!). Trečiame trimestre daugelis mamų pradeda dėvėti žindymo liemenėlėmis.

Pirkitės tik vieną ar dvi liemenėles vienu metu, kad turėtumėte laiko išsiaiškinti, kas jums labiausiai tinka. Jums gali prireikti dviejų-trijų liemenėlių vėlyvojo nėštumo metu ir trijų gerų žindymo liemenėlių po gimdymo.