Savaitės pabaigoje galite atlikti nėštumo testą, kuris gali rodyti teigiamą rezultatą. Nėštumo testai veikia aptikdami hormono chorioninio gonadotropino (hCG) buvimą šlapime. Kai kurie namų nėštumo testai teigia, kad nėštumą gali nustatyti net likus penkioms dienoms iki mėnesinių vėlavimo, tačiau geriausia laukti mėnesinių pradžios, kad gautumėte tikslius rezultatus. Atliekant testą per anksti, galite gauti neigiamą rezultatą ar neryškų rezultatą, pavyzdžiui, blyškią liniją.
Termino data
Mūsų termino datos skaičiuoklė gali nustatyti jūsų gimdymo datą pagal paskutinės mėnesinių dienos arba apvaisinimo datą. Atminkite, kad tai tik apytikrė data – tik 1 iš 20 moterų gimdo numatytą dieną. Gimdymas gali prasidėti bet kurią dieną, dvi savaitės prieš arba po.
Augančios blastocistos
Jūsų būsimas kūdikis tuoj taps embionu iš ląstelių kamuolio, vadinamo blastocista. Savo amniono maišeliui susidarius, įvyksta perėjimas į embioną. Per artimiausias šešias savaites pradės vystytis jūsų kūdikio nervų sistema, jungiamasis audinys ir organai.
Kūdikio vystymasis 4 savaitę
Sparčiai auga
Dabar, kai mažasis embionas įsitvirtino jūsų gimdoje, ląstelės sparčiai dauginasi ir atlieka skirtingas funkcijas. Jūsų būsimas kūdikis susideda iš dviejų sluoksnių (hipoblasto ir epiblasto), iš kurių per šešias savaites ims vystytis visi organai.
Šiuo metu jūsų kūdikis yra labiausiai jautrus viskam, kas gali trukdyti jo vystymuisi, todėl venkite alkoholio, rūkymo, narkotikų ir nesaugių cheminių medžiagų.
Tikrinkite, kad nebūtų pernelyg karšta. Aukšta temperatūra, ypač nėštumo pradžioje, siejama su padidėjusia nervinio vamzdelio defektų rizika. Todėl saunos, garinės pirtys ir karštos vonios nėštumo metu nerekomenduojamos.
Pirmykštė placenta
Jūsų embiono išorinės ląstelės įsitvirtina gimdos gleivinėje. Šiame sluoksnyje susidaro erdvės, kad kraujas galėtų tekėti ir tiekti augančiam kūdikiui maistines medžiagas ir deguonį.
Amniono maišelis ir trynio maišelis
Dabar aplink jūsų embioną yra amniono maišelis – jame esantis amniono skystis saugos jūsų kūdikį augant. Jūsų mažasis embionas taip pat turi trynio maišelį, kuris laikinai tiekia maistą ir gamina ląsteles, virstančias bambagysle, virškinimo sistema ir reprodukciniais organais.
Ar laukiate dvynių?
Dar anksti žinoti. Tačiau vis dar smagu sužinoti, kaip atrodo dvyniai gimdoje šią savaitę. Taip pat galite išsiaiškinti savo tikimybę turėti dvynius ar daugiau.
Nėštumo simptomai 4 savaitę
Nėra nėštumo simptomų?
Nesijaudinkite. Daugelis moterų šią savaitę nieko nejaučia. Kitą savaitę maždaug pusė moterų pajus simptomus, tačiau dauguma ankstyvųjų nėštumo simptomų prasideda apie šeštą savaitę.
Skausmingos, patinusios krūtys
Krūtų jautrumas gali būti vienas iš pirmųjų nėštumo ženklų. Paprastai jis prasideda apie 4–6 savaites ir tęsiasi iki pirmojo trimestro pabaigos. Galite pastebėti, kad jūsų krūtys auga, o speneliai tamsėja. Kai kurios moterys taip pat mato, kaip ankstyvojo nėštumo metu krūtyse išryškėja mėlynos ar violetinės venos.
Nuovargis
Daugelis moterų jaučia išsekimą kaip vieną iš pirmųjų nėštumo ženklų. Nėštumo nuovargis paveikia beveik visas būsimąsias mamą pirmajame trimestre, tikriausiai dėl dramatiško progesterono kiekio padidėjimo.
Pykinimas ar vėmimas
Nepaisant klaidinančio pavadinimo, rytinis pykinimas gali pasireikšti bet kuriuo paros metu. Jis dažniausiai prasideda apie 6 nėštumo savaitę, bet gali prasidėti jau 4 savaitę. Iki 80 procentų besilaukiančių mamų nėštumo metu patiria pykinimą, ir apie pusę jaučia tiek pykinimą, tiek vėmimą.
Dujų kaupimasis ir pūtimas
Padidėjęs progesterono kiekis gali sulėtinti jūsų virškinimą, sukeldamas dujų kaupimąsi ir pūtimą. Net savaitėmis prieš pradėsit aiškiau matomo pilvo pasikeitimą, galite daugiau raugėti ar šnypšti, arba atsegti kelnes, kad sumažėtų pūtimas.
Spazmai
Spazmai nėštumo metu dažnai nėra priežastis nerimauti. Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu kai kurios moterys jaučia implantuojančius spazmus (ir gali turėti šią vietą nublukusį dėmę), kai tręšta kiaušialąstė įsitvirtina gimdoje. Tačiau pirmojo trimestro spazmai kartu su kitais simptomais (pvz., kraujavimu) gali reikšti problemą, tokią kaip negimdinis nėštumas ar persileidimas. Sužinokite, kada dėl spazmų nėštumo metu reikia konsultuotis su gydytoju ar akušere
Nuotaikos svyravimai
Hormonai, stresas ir išsekimas prisideda prie nuotaikos svyravimų nėštumo metu, kurie stipriausi gali būti pirmame trimestre. Emocinių pakitimų laikotarpis dabar yra normalus. Bet jei jūsų nuotaikos svyravimai tampa dažnesni ar intensyvesni, arba jie trunka ilgiau nei dvi savaites, pasikalbėkite su savo gydytoju. Jūs galite būti tarp vienos iš 10 moterų, kurios kovoja su lengva ar vidutinio sunkumo depresija nėštumo metu.
- Šią savaitę galite gauti teigiamą nėštumo testą
Nėštumo kontrolinis sąrašas 4 savaičių nėštumui
Užsiregistruokite pas gydytoją
Gavus teigiamą nėštumo testą, skambinkite savo gydytojui ar akušerei ir užsiregistruokite pirmajam apsilankymui. Dauguma sveikatos priežiūros specialistų planuos pirmąjį apsilankymą, kai būsite apie 8 savaičių nėščia. Kai kurie pasikvies anksčiau, ypač jei turite medicininę būklę, praeityje turėjote problemų su nėštumu ar turite simptomų, tokių kaip vaginalinis kraujavimas, pilvo skausmas ar stiprus pykinimas ir vėmimas.
Įsitikinkite, kad jūsų vaistai yra saugūs nėštumui
Visada pasitarkite su savo gydytoju prieš vartodamos bet kokius vaistus nėštumo metu – tiek receptinius, tiek be recepto (OTC) vaistus. Jei vartojate vaistus dabar, pasiteiraukite, ar jie saugūs nėštumo metu. Jūsų gydytojas ar akušerė gali padėti rasti geresnį pasirinkimą, jei jie nėra saugūs.
Raminėkite savo virškinimo sistemą
Jei jus kamuoja dujų kaupimasis, pūtimas ar diskomfortas pilvo srityje, stenkitės valgyti dažniau, bet mažesnes porcijas visą dieną. Valgykite lėtai ir gerai sukramtykite maistą, negerkite per daug vandens valgant ir venkite gazuotų gėrimų, gumos ir dirbtinio saldiklio sorbitolio. Pratimai, kaip vaikščiojimas ar nėščiųjų joga, taip pat gali padėti sumažinti šiuos simptomus.
Sužinokite, kas laukia nėštumo metu
Jūs esate nėščia! Kas dabar? Susipažinkite su pagrindinėmis nėštumo prognozėmis greitu apžvalginiu žvilgsniu.
4 savaitės nėštumo pilvas
Nors tik ką sužinojai, kad esi nėščia, gali jau pajusti, kaip sagos įspaudžia į pilvą. Tai atsitinka dėl pūtimo, kuris gali padaryti drabužius nepatogius net ir šio ankstyvo nėštumo etapo metu.
Praeis keletas mėnesių, kol reikės specialių motiniškų drabužių, bet iki tol greičiausiai vertinsite žemiau talijos esančius drabužius, tokias kaip tamprės, joggeriai, sportinės kelnės ir laisvi suknelės. Jie bus naudingi, nes jūsų kūnas pradės keistis.
Gali pasitaikyti laikotarpis, kai įprasti drabužiai nebetinka, bet esate dar nepasiruošę nešioti motiniškų drabužių – tai normalu. Ši tarpinė fazė yra puikus metas atidžiai peržiūrėti spintą ieškant minkštų mezginių, sportinės aprangos, laisvo stiliaus palaidinių, oversizinių kardiganų ir laisvai augančių suknelių. Šie drabužiai gali būti naudingi, jei dar nesate pasirengę pranešti apie savo nėštumą, ir norite laikyti geranoriškus, bet smalsius draugus ir kolegas nuošalyje.

Šilta, atvira ir rūpestingas balsas visoms, kurios keliauja per laukimo stebuklą. Rašydama apie nėštumo savaites, ji siekia derinti aiškią medicininę informaciją su žmogiška, gyva patirtimi. Savo tekstuose ji nevengia humoro, jautrumo ir realistiškų pastebėjimų apie kasdienybę, kurią patiria būsimos mamos. Kiekvienas jos įrašas – tai mažas priminimas, kad laukimas yra unikalus, o svarbiausia – išmokti klausytis savęs.