Prieš porą metų šešiose šalyse – JAV, Kanadoje, Meksikoje, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje ir Japonijoje – buvo atlikta apklausa apie miego įpročius. 1500 asmenų, nuo 25 iki 55 metų, pasidalino savo miego patirtimis.

Apklausa parodė, kad skirtingų tautybių asmenys turi labai įvairius ritualus prieš miegą. Pavyzdžiui, 62% meksikiečių ir pusė JAV gyventojų prieš miegą pasimeldžia arba pamedituoja. Jau nuo seno Didžioji Britanija yra tituluojama arbatos mylėtojų šalimi, todėl nenuostabu, kad būtent šioje šalyje dažniausiai prieš miegą yra geriama arbata. Be to, trečdalis britų prisipažino, kad mėgsta miegoti nuogi.

Kiekvieną rytą klojate lovą? Japonai nustebtų tai pamatę – tik 20% teigia, kad kartais arba labai retai rytais pasikloja lovą. Tuo tarpu meksikiečiai sunkiai įsivaizduoja paliktą neklotą lovą – 82% apklausos dalyvių teigia, kad tai daro kiekvieną dieną.

Miegamojo kvapas taip pat yra svarbus. 9 iš 10 meksikiečių, vokiečių ir anglų teigė, kad juos atpalaiduoja šviežumos ir gaivumos kvapai miegamajame; trys ketvirtadaliai amerikiečių ir kanadiečių tam pritarė. Apklausti vokiečiai nurodė, kad miegamojo kvapas jiems yra labai svarbus; jie netgi nurodė, kad bent kartą (arba dažniau) jie vėdina miegamojo patalpas.

Apklausa taip pat atskleidė tam tikrų bendrų bruožų. Pasirodo, kad respondentai ne darbo dieną miega vidutiniškai 45 minutėmis ilgiau nei darbo dieną. Japonai ir JAV piliečiai teigė, kad darbo dienomis miega nuo 30 iki 40 minučių mažiau nei laisvadieniais, apie 6,5 val. per parą.

Du trečdaliai japonų teigė, kad jie miega mažiau nei 7 valandas, kuomet tenka dirbti; palyginus su beveik puse apklaustų JAV piliečių, 40% Didžiosios Britanijos piliečių, 36% vokiečių ir 30% kanadiečių ir meksikiečių.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *