Kaip atsispirti saldžiam maistui?

Mėgsti saldumynus? Negali gyventi be socialinių tinklų? Štai Tau 5 Randy Lindel iš SMART Recovery patarimai kaip atsispirti pagundoms.

Atidėk

Vidutinis laikas, per kurį noras kažką daryti praeina, yra 10-15 minučių. Jeigu sugebėsi nepasiduoti pagundai, atidėti veiklą ir rasi kitų užsiėmimų, ilgainiui poreikis dings. Beje, ši „mankšta“ padeda pakelti pasitikėjimą savimi bei rasti motyvacijos įvairioje veikloje, pamatant, kad turi valios.

Pabėk

Jeigu nebūsi arti pagundų sukėlėjų – bus lengviau atsispirti ir pačiai pagundai. Ir šiuo atveju visai ne gėda pabėgti – tai netgi būtina, kol neišmoksi tvirtai savęs kontroliuoti šiuo klausimu. Išeik iš prekybos centro jeigu nenori nieko pirkti. Užblokuok nepageidaujamus puslapius internete, kurie trukdo dirbti, ir pan.

Venk

Bet kokia kaina venk pagundų sukėlėjų. Kol išsiugdysi savikontrolę – tai būtina. Tačiau, gali prireikti atsisakyti būti šalia tokių veiklų, žmonių, daiktų ir visam laikui.

Nukreipk mintis

Yra beveik neįmanoma vienu metu galvoti apie du ar daugiau dalykų. Pamėgink susidaryti sąrašą dalykų, apie kuriuos daug labiau apsimoka galvoti. Ir kai tik kils normas ir mintys apie pagundą – imkis sąrašo ir nukreipk mintis kita linkme. Galbūt tai atneš ir daugiau naudos nei manai!

Rask pakaitalą

Pakeisk žalingą potraukį prasmingesniu. Sportas – puiki alternatyva. Ši veikla ne tik padės visais atvejais kai tik norėsis ir bus sunku atsispirti pagundai, bet ir yra sveika. Na, o jeigu tavoji priklausomybė – sportas, tuomet reikėtu ieškoti kitos veiklos: paskaityk knygą, pasiklausyk muzikos, pabūk gamtoje. Eksperimentuok ir atrask, kas labiausiai tinka tau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *