Papuošalas ant moters kaklo

Puošiantis kaklo papuošalais, nesvarbu, ar tai grandinėlė, karoliai ar perlų vėrinys, turi atsižvelgti į savo veido, kaklo ir kūno formas, kad papuošalas Tau išties tiktų.

Jei dabar pat peržvelgtum visus savo kaklo papuošalus, ar rastum vieną, o gal net penkis, kuriuos esi užsidėjusi daugų daugiausiai vieną kartą? Pasvarstykime kodėl.

Gali būti taip, kad Tau tiesiog šis aksesuaras nebepatinka. Žinoma, tai gali būti ir viena iš tų „nesėkmingų“ dovanų, kurią gavai kurios nors šventės proga.

Bet greičiausiai tam yra viena iš dviejų priežasčių. Pirma: papuošalas netinka prie Tavo garderobo. Antra: jis tiesiog netinka Tau.Kaip išvengti ir nebekartoti tokių klaidų? Skaityk ir sužinok, kaip išsirinkti tinkamiausio Tau ilgio kaklo papuošalą.

Papuošalų gamintojai turi numatę kelis standartinius ilgius kaklo papuošalams, kuriais ir vadovaujasi. Žinoma, būna išimčių. O ir papuošalų dizaineriai, juvelyrai, gamindami pagal individualius užsakymus laužo šiuos standartus.

Moterims sukurtas ne vienas standartinis ilgis:

Ilgis: 35,5cm; stilius: apykaklė; vieta: priglunda aplink kaklą; geriausiai tinka su: atviro tipo viršutiniai drabužiai, kurių dekoltė – atvira, V ar laivelio formos, atviri pečiai.

Ilgis: 40,5cm; stilius: choker’is; vieta: priglunda aplink apatinę kaklo dalį; geriausiai tinka su: beveik bet kuo.

Ilgis: 46 cm; stilius: princesė; vieta: nugula ant kaklo kauliukų; geriausiai tinka su: beveik bet kuo.

Ilgis: 50-61 cm; stilius: kasdieniškas; vieta: nugula tarp kaklo kauliukų ir krūtinės; geriausiai tinka su: kasdieniais ir darbo/ofisiniais drabužiais.

Ilgis: 71-91 cm; stilius: opera; vieta: nugula ant krūtinės ar vienu kitu centimetru žemiau; geriausiai tinka su: drabužiais aukštu kaklo ir vakariniu garderobu.

Ilgis: 91-107 cm; stilius: virvė; vieta: aprišamas aplink kaklą arba tiek, kad kabėtų ant krūtinės; geriausiai tinka su: elegantišku ar vakariniu garderobu.

Dėmesio: jei Tavo kaklas stambesnis, turėtum nuo tikrojo ilgio atimti keletą centimetrų, kad suprastum, koks šio papuošalo tipas.

Vyrai, nenuostabu, turi kiek mažesnį pasirinkimą:

46 cm – nugula po kaklo kauliukais, tinka smulkesnio sudėjimo vyrams.

51 cm – nugula po kaklo kauliukais, populiariausias ilgis.

56 cm – nugula pora cm žemiau kaklo kauliukų, dažniausiai puošiamas medalionu, pakabuku.

61 cm – nugula ties saulės rezginiu.

Svarbiausia – kaklas

Kadangi vyrams kyla mažiau problemų renkantis garderobą, mūsų patarimai bus labiau orientuoti į moteris. Tačiau vistiek juos gali perskaityti ir vyrai, nes tikrai sužinos naujų naudingų dalykų.

Greičiausias būdas išmatuoti, koks kaklo papuošalo ilgis Tau tinkamiausias – išmatuoti dažniausiai nešiojamo kaklo papuošalo ilgį (galite išmatuoti perlenktus karolius ir tuomet tiesiog padauginti iš 2). Greičiausiai tai ir bus Tau tinkamiausias ilgis, ar bent jau toks, kuris labiausiai tinka prie turimo garderobo.

Na, o jei norite išmatuoti tiksliau ir kruopščiau, pagalvokite apie visą savo kūną – pradedant veido forma, krūtinės dydžiu ir baigiant figūros tipu.

Tačiau pradėti reiktų nuo kaklo. Visi kaklo papuošalai juk nugula ant jo, taigi jis – bene svarbiausias. Kai kurie kaklai turi raukšlių. Ilgų kaklų savininkės gali nešioti beveik bet kokius papuošalus. Trumpų ar raukšlėtų kaklų savininkėms yra šiek tiek sunkiau parinkti aksesuarą. Ir atminkite, kad visos taisyklės turi išimčių, taigi žinoti taisykles yra gerai, tačiau nereikia jomis aklai vadovautis – matuokitės.

Ilgis ir plotis

Choker’is geriausiai atrodys dėvimas merginos plonu ilgu kaklu it gulbės. Trumpą kaklą toks kaklo papuošalas dar labiau vizualiai trumpins ir netgi storins. Taigi, jei esi trumpo ar storesnio kaklo savininkė – šio tipo kaklo papuošalas ne Tau. Ypač nerekomenduojama dėvėti storos choker’io. Geriausiai tokiu atveju tiks 50-54 cm ilgio aksesuarai, kurie vizualiai kaklą prailgins ir tikrai atrodysite kur kas grakščiau. Raukšlėtų kaklų savininkės taip pat neturėtų rinktis arti kaklo priglundančių aksesuarų. Deja, tiek atkreips dėmesį į raukšles. Rinkitės ilgesnius karolius, grandinėles, dabintu gražiais pakabukais ar dabar taip madingais kutais. Tai padės nukreipti dėmesį.

Kita kūno dalis, į kurią būtina atsižvelgti – viršutinė torso dalis. Dažniausiai kaklo papuošalai, trumpesni nei 52 cm nugula ant krūtinės ar šiek tiek aukščiau jos. Jei Tau patinka ilgesni karoliai, bet esi žema ar putlesnė – turėtum į tai būtinai atsižvelgti, kad kaklo papuošalo ilgis atitiktų lūkesčius.

Dauguma moterų daro klaidą neatsižvelgdamos į savo ūgį. Suprantama, vidutinio ūgio ir aukštesnės moterys gali dėvėti beveik bet kokius papuošalus (bet jei esi aukšta, smulkus papuošalas gali „pasimesti“). Tačiau žemaūgės moterys gali būti nustelbtos per ilgų karolių ar didelių papuošalo detalių. Taigi, jei esi 163 cm ūgio ir žemesnė, verčiau rinkis kaklo papuošalus, nugulančius ant kaklo kauliukų.

O visų svarbiausia: pažvelk į veidrodį ir jei papuošalas Tau patinka – dėvėk!

Veidas

Veido forma taip pat labai svarbi. Paprastai veidai skirstomi į apvalius, ovalius, kvadratinius ar širdelės formos. Ovalaus veido savininkės gali dėvėti beveik bet kokius kaklo papuošalus (žinoma nepamirštant atsižvelgti į ūgį, sudėjimą, kaklą ir pan.). Jei Tavo veidas apvalus – rinkis ilgesnius aksesuarus, dabintus pakabuku ar kutu. Idealu, jei kaklo papuošalas bus V formos – tai atrodysite lieknesnė, jaunesnė. Turėtumėt vengti choker’ių nes jie tik dar labiau vizualiai suapvalins veidą. Šios rekomendacijos yra absoliučiai priešingos tam, kas patariama širdelės formos veido savininkėms. Choker’io apvalumas sušvelnins veidą. Tas pats galioja ir pailgų, kvadratinių veidų savininkėms.

Taigi, panašu, kad choker’iai tinka beveik visoms. Bet kas, jei labai mėgsti palaidines aukštu kaklu? Tuomet šis kaklo papuošalas Tau netinka.

Rinkdamasi sau aksesuarą, turi apgalvoti ir garderobą.

Apranga

Tai, kas kaba Tavo spintoje – taip pat labai svarbu renkantis kaklo papuošalą. Pasikartosiu, tačiau puikiausias pavyzdys – palaidinės aukštu kaklu. Virveliniai papuošalai, karoliai, vėriniai atrodys puikiai. Tiesa, žemo ūgio ir stambaus sudėjimo merginoms šie gali visai netikti. Bet kokiu atveju, pirmiausia turi peržvelgti garderobą ir tik tuomet nuspręsti, kokio ilgio kaklo papuošalų Tau reikia.

Atrodo painu? Tiesa ta, kad taisyklės tėra teorija. Žinoma, jas žinoti reikia, bet nėra geresnio patarėjo šiuo klausimu nei veidrodis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *