Dermatillomania skin picking. Woman has bad habit to pick her lips. Harmful addiction based on anxiety stress and dry lips. Excoriation disorder. Sick cracked damaged tissue.

Peleninės lūpos gali būti blogiau nei peleniniai keliai. Tai tiesa. O dabar, kai darosi šalčiau, darosi vis sunkiau išlaikyti odos drėkinimą, o lūpų oda niekuo nesiskiria. Sausos lūpos gali būti skausmingos ir nemalonios. Ypatingais atvejais jie netgi gali sukelti kraujavimą ir infekcijas. Taigi, kaip išlaikyti lūpas sudrėkintas rudens ir žiemos mėnesiais?

Kofeinas

Jei mėgstate kavą ar arbatą, tikriausiai pastebėjote, kad išgėrus puodelį ar du jūsų lūpos yra sausos ir skilinėjančios. Taip yra todėl, kad kofeinas yra diuretikas, kuris padeda reguliuoti, kiek vandens sulaiko jūsų kūnas. Kai geriate kofeiną, jūsų kūnas pradeda šalinti vandenį, o tai gali sukelti dehidrataciją. Dėl to jūsų lūpos išsausėja ir sutrūkinėja, o jūs netgi galite pastebėti, kad jūsų oda tampa sausa ir įtempta.

Lūpų apsilaižymas

Nors gali atrodyti, kad laižymas lūpas suteikia labai reikalingą drėgmės dozę, tai gali pabloginti situaciją. Kai laižote lūpas, seilės greitai išgaruoja, todėl jūsų lūpos lieka dar sausesnės nei anksčiau. Be to, seilėse gali būti fermentų, kurie skaido natūralius jūsų odos aliejus, dar labiau išsausindami ir sudirgindami.

Sūrus ir aštrus maistas

Jei esate sūraus ir aštraus maisto gerbėja, galite pastebėti, kad suvalgius jūsų lūpos jaučiasi šiek tiek sausos. Taip yra todėl, kad dėl šio maisto jūsų lūpos gali prarasti drėgmę. Kai į lūpas patenka druskos ar prieskonių, jie sugeria šių medžiagų molekules. Šis procesas pašalina drėgmę iš jūsų lūpų, todėl jos tampa sausos ir įtrūkusios.

Mielės

Mielės, kurios naudojamos kepant duoną ir verdant alų, taip pat gali išsausėti ir sudirginti jūsų lūpas. Kai mielės ant jūsų odos yra nesubalansuotos, tai gali sukelti kampinį cheilitą, kuris pasireiškia raudonomis, pleiskanojančiomis dėmėmis aplink burnos kampučius. Sunkiais atvejais mielės gali prasiskverbti net per odą ir sukelti infekciją.

Dehidratacija

Kai esame dehidratuoti, mūsų oda išsausėja ir gali būti sudirgusi, pleiskanojanti ir net įtrūkusi. Tačiau geriant pakankamai vandens, oda gali būti hidratuota ir atrodyti geriausiai. Vanduo padeda išplauti toksinus ir nešvarumus iš mūsų odos, taip pat padeda ląstelėms tiekti esmines maistines medžiagas. Be to, vanduo padeda gaminti kolageną ir elastiną – du svarbius baltymus, kurie padeda odai atrodyti tvirtai ir jaunatviškai.

Lūpų balzamas

Nedirginantys lūpų balzamai puikiai atkuria lūpų drėgmę. Lūpų balzamas padeda atkurti lūpų drėgmę, pašalina diskomfortą dėl sausumo. Tačiau ne visi lūpų balzamai yra vienodi. Kai kuriuose yra kamparo, lanolino ir metanolio, kurie gali sudirginti lūpas ir pabloginti problemą. Štai kodėl svarbu pasirinkti lūpų balzamą, specialiai sukurtą taip, kad jis nedirgintų. Šiuose balzamuose lūpoms drėkinti paprastai naudojami natūralūs ingredientai, tokie kaip bičių vaškas, ricinos sėklų aliejus, mineralinis aliejus ir taukmedžio sviestas. Tepkite lūpų balzamą visą dieną ir prieš miegą naktį.

Sausas oras

Vienas iš būdų kovoti su sausomis lūpomis yra naudoti drėkintuvą. Drėkintuvai padeda apsaugoti lūpas nuo išsausėjimo, nes padidina oro drėgmę žiemą, nes šaltas oras būna sausas. Drėkintuvas taip pat gali palengvinti kitus sausumo simptomus, tokius kaip rankų sausumas, gerklės skausmas ir į gripą panašūs simptomai.

Pabaigai

Šie paprasti patarimai turėtų padėti išlaikyti jūsų menkutę sveiką ir sudrėkintą ištisus metus! Mėgaukitės išbandydami įvairius metodus ir produktus, kad surastumėte tai, kas jums labiausiai tinka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *