Medžiai, gamta, upė, lengvas vėjelis. Gėlo vandens ir žemės kvapas persmelkia kiekvieną kūno centimetrą. Oras dar niekada nesijautė toks švarus. Vandens čiurlenimas primena rojų. Skamba nuostabiai, tiesa? Geroji žinia ta, kad visus šiuos ir dar daugiau malonių pojūčių galima pajusti labai lengvai. Viskas ko reikia – tai baidarių nuoma.

Plaukimas baidarėmis natūraliai ugdo stipresnį ryšį su gamta ir labai efektyviai mažina streso ir nerimo lygius. Taip įvyksta dar ir dėl fizinio krūvio, kuris sukelia endorfinų, laimės hormonų, gamybą organizme. Šiuo metu, kai baidarių nuomos kainos nėra didelės, tikrai verta išmėginti tokią pramogą. Garantuotai nepasigailėsite. Rekomenduojama ieškoti paslaugos punkto, kuris driekiasi netoli jūsų pasirinktos ir mėgstamos upės. Baidarių nuomos kainos išties jus nustebins.

Baidarių nuoma ir užsiėmimo nauda psichologinei sveikatai:

Naujas terapijos būdas

Skubančiame pasaulyje ir nuolat nesibaigiančių darbų apsuptyje itin svarbu rasti būdą, kaip atkurti ryšį su gamta ir pačiu savimi. Daug atliktų tyrimų įrodė, kad vien buvimas prie vandens labai naudingas psichinei sveikatai. Štai plaukimas baidarėmis dar ir mažina nerimą, depresiją, kelia savigarbos jausmą ir leidžia jaustis laimingesniais. Tai natūrali terapija, kuri tarsi pakylėja protą ir širdį.

Geros nuotaikos užtaisas

Nemažai žmonių, kurie kenčia nuo tam tikrų psichologinių problemų, užsidaro savyje, izoliuojasi nuo išorinio pasaulio, todėl visiškai nemato gamtos ir nepasinaudoja jos teikiama nauda. Toks atsiribojimas ilgainiui sukelia tik dar rimtesnių problemų, tad būtina rasti bent šiek tiek laiko ir aktyviai praleisti laiką gamtoje, plaukiant baidarėmis. Šis užsiėmimas – natūralus antidepresantas, ilgam pakeliantis ūpą, nes plaukiant išsiskiria endorfinai, dopaminas ir serotoninas. Šios medžiagos gerina susikaupimą, todėl prie kasdienių veiklų grįšite su aštresniu protu.

Geresnė atmintis

Irklavimas upe toli gražu mankština ne tik jūsų rankas. Pasirodo, plaukimas baidare gali suaktyvinti smegenų kraujotaką ir hipokampo darbą. Ši smegenų sritis atsakinga už žodinę atmintį ir mokymąsi.

Kokybiškesnis miegas

Esant stresui ir nerimui visada nukenčia ir miego kokybė. O blogai išsimiegojus, netinkamos mintys tik dar labiau aštrėja. Vyksta toks užburtas ratas. Nutraukite jį plaukdami baidarėmis. Gamta, tyras oras ir aktyvi mankšta labai stipriai gerina miego kokybę. Ne tik užmigsite greičiau naktį, bet ir dieną nejausite mieguistumo.