Tikriausiai daugelis tyliai sau galėtų prisipažinti, kad makiažo priemonių higienai skiria per mažai laiko ir dėmesio. Kiekviena moteris turėtų žinoti, jog priemonių higiena ne tik atsispindi makiažo kokybėje, bet ir neleidžia veistis bakterijoms. Todėl jeigu skundžiatės problematiška ar riebia veido oda – valyti makiažo priemones jums reikėtų itin dažnai, taip užkirsite kelią bėrimams ir galimoms infekcijoms.

Priemonių valymas turėtų tapti tokia pačia rutina, kaip kiekvieną rytą blakstienas padažyti tušu ar papudruoti nosytę ir nepamirškite, jog net jei iš pirmo žvilgsnio makiažo šepetėlis atrodo švarus – jo viduje gali būti pasislėpę bėrimų ir kitų infekcinių ligų šaltiniai.

Keli naudingi patarimai, kaip taisyklingai valyti makiažo šepetėlius:

  • Antibakterinį indų ploviklį ir alyvuogių aliejų sumaišyti santykiu 2 : 1. Patariame apsilankyti ekologiškų prekių parduotuvėse ir išsirinkti indų ploviklį, kurio sudėtyje nebus alkoholio ir kitų cheminių priedų. Rinkitės kuo natūralesnę sudėtį turinčius produktus.
  • Makiažo šepetėlius sudrėkinti drungnu vandeniu. Plaunant šepetėlius visada laikyti žemyn šereliais, nes vanduo patekęs ant metalinės šepetėlio dalies gali atlaisvinti klijus, laikančius šerelių kuokštelį.
  • Drėgną šepetėlį įmerkti į muilo ir aliejaus mišinį, kad šereliai visiškai pasidengtų. Tada su pirštais šiek tiek patrinti šerelius, kol pamuilės taps švarios. Nepamirškite, jog jūsų rankos turi būti taip pat švarios.
  • Išskalauti makiažo šepetėlius su šiltu vandeniu, kol neliks muilo likučių.
  • Suvynioti virtuvinį rankšluostį į rulonėlį. Ant jo patiesti popierinį rankšluostį. Makiažo šepetėlius padėti džiūti nuožulniai, kad šereliai būtų apačioje, o koteliai – viršuje. Taip džiovinant vanduo nepateks ant metalinių dalių ir taip pat neatlaisvins klijų.
  • Palikti džiūti per naktį arba išdžiovinti su plaukų džiovintuvu. Tačiau labiausiai patartina juos palikti išdžiūti kambario temperatūroje, sausoje vietoje.
  • Nepamiršti nuvalyti ir makiažo šepetėlių kotelių. Ant jų taip pat kaupiasi bakterijos, kosmetikos priemonių likučiai, prakaito lašeliai ir odos atplaišėlės. Kotelius nuvalyti galima paprasčiausiai su drėgna, muiluota šluostele arba pavalyti vatos diską alkoholyje ir švelniai perbraukti per nešvarius paviršius.
  • Dažnai plaunami šepetėliai gali tapti šiurkštūs. Nereikia skubėti išmesti senų šepetėlių. Į šerelius galima įtrinti šiek tiek plaukų kondicionieriaus ir po kelių minučių nuskalauti su šiltu vandeniu. Jie iš karto taps minkštesni, švelnesni, kaip nauji.
  • Taip pat po kiekvieno naudojimo reikėtų nuvalyti pincetus, blakstienų rietiklius, šukutes. Juos nuvalyti daug paprasčiau negu šepetėlius. Užtenka tiesiog apipurkšti dezinfekuojančiu skysčiu ir sausai nuvalyti.
  • Norint, kad makiažo įrankiai ilgiau išliktų kaip nauji, juos reikia ne tik reguliariai plauti ir valyti, bet ir tinkamai laikyti. Šepetėlius rekomenduojama sudėti į stiklinius arba dekoratyvinius indus, šereliais į viršų. Į indą galima įpilti kavos pupelių ar karoliukų. Tokios vazos su šepetėliais taps kosmetikos stalelio puošmena.

Kaip dažnai valyti makiažo priemones? Daugelis grožio ekspertų mano, kad makiažo šepetėlius užtenka valyti 1 – 2 kartus per mėnesį arba dažniau, jei jie naudojami kiekvieną dieną. Makiažo kempinėles rekomenduojama plauti po kiekvieno panaudojimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *