Daugelis žmonių miega vienoje lovoje su savo partneriu, bet ar kas nors pagalvojo, kodėl? Žinoma, yra glamonėjimosi ir intymumo faktorius, kuris nutinka bendroje lovoje, bet ar yra kokių nors kitų privalumų? Tendencija gatvėje yra tokia, kad yra daug porų, kurios pradeda miegoti atskirose lovose, kad pagerintų savo miegą, sveikatą ir tai: jų santykiai. Tačiau tai nėra nauja idėja – karalienė Elžbieta ir princas Philipas visą santuoką miegojo atskirose lovose ir išlaikė laiko išbandymą. Nors jiems tai buvo aukštesnės klasės tradicija ir norma, jie taip pat žinojo nepertraukiamo miego naudą. Visa tai privertė susimąstyti, ar poros turėtų miegoti vienoje lovoje?

Kodėl poros renkasi miegoti atskirose lovose?

Kai kurie žmonės pasirenka šį sprendimą vadinti „miego skyrybomis“, ir nors tai skamba griežtai, iš esmės taip ir yra. Taip nutinka, kai du partneriai kartu nusprendžia, kad jiems reikia skirtingos miegojimo tvarkos – dažniausiai atskiruose kambariuose – nes vienas ar abu partneriai yra pertraukiami dėl kito miego režimo. Kadangi kokybiškas miegas gali turėti įtakos viskam – nuo ​​mūsų nuotaikos iki mūsų produktyvumo, santykių ir, svarbiausia, mūsų sveikatos, poros supranta, kad miegas vienoje lovoje vien todėl, kad „turėtų“ nebūtinai turi būti jų pasakojimas. Po to, kai miega atskirose lovose, daugelis porų geriau išsimiega, o tai teigiamai veikia visą jų gyvenimą, taip pat ir jų santykius.

Miego atskirose lovose privalumai

Jei jūs ar jūsų partneris miega sutrikdomai (knarkimas, vartymasis, prakaitavimas, kalbėjimas miego metu ir pan.), tai gali neigiamai paveikti kito miego kokybę. Jei taip yra ir vienas ar abu partneriai negauna ramaus miego, tai gali turėti įtakos jų gyvenimo kokybei, streso lygiui ir nuotaikai, todėl santykiuose kils daugiau konfliktų. Taigi, ne tik pakankamai kokybiškas miegas yra labai svarbus jūsų bendrai sveikatai, bet ir gali pakenkti jūsų santykiams dėl blogai miegančio partnerio sukelto pablogėjimo ar pasipiktinimo. Miegant atskirose lovose galima optimizuoti asmeninę erdvę ir nepertraukiamą poilsį.

Miego atskirose lovose trūkumai

Kai miegate atskirose lovose, galite nepastebėti sustiprėjusio ryšio ir artumo jausmo. Miegojimas šalia ko nors yra nepaprastai pažeidžiamas ir reikalauja atsisakyti kontrolės, kai kalbama apie tokius dalykus kaip jūsų išvaizda ar skleidžiami miego garsai. Kai leidžiate sau pasidalinti tuo pažeidžiamumu su partneriu ir pasitikite, kad jie nesmerks jūsų už keistus miego įpročius, atsiranda ryšys. Taip pat yra „vertė fiziniam ryšiui, net jei jis guli vienas šalia kito, todėl net ryte po to, kai pabundate vienas šalia kito, jūs gaunate nepertraukiamą minutę ar dvi.

Verdiktas: ar poros turėtų miegoti atskirose lovose?

Atsakymas į klausimą, ar poros turėtų miegoti vienoje lovoje, ar ne, nėra tiesiog taip ar ne, todėl būkite tikri, kad ir koks jūsų pasirinkimas, tai nėra neteisingas. Reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių, o poros užduotis yra nustatyti, kas geriausiai tinka jiems kaip asmenims ir kaip partneriams. Jei tai reiškia, kad reikia miegoti toje pačioje lovoje, puiku! Jei tai reiškia, kad reikia miegoti atskirose lovose, puiku! Nesvarbu, ar esate bendroje lovoje, ar atskiroje lovoje, ryšys yra ketinimas, į kurį abu partneriai turi sutelkti dėmesį, kad jis išliktų.